Anasayfa » Kültür - Sanat » SARI YAZ’DA 44 SANATÇI VE 44 ESER

SARI YAZ’DA 44 SANATÇI VE 44 ESER

Mor Sanat Galerisi Beşinci Mevsim diye de adlandırılan “Sarı Yaz” adlı karma sergide, 44 eserle 44 sanatçıyı ağırladı.

2014 yılında açılan Gümbet’te açılan, sadece galeri olarak çalışan Mor Sanat Galerisi her yıl sezonu Nisan Ayı’nda bir karma sergi ile açıyor ve sonbaharda yine bir karma sergi ile kapatıyor. Sergiye Türkiye’nin farklı illerinden katılan sanatçılar, bu yılki konsept olan “sarı yaz”ı ; yağlı boya, suluboya, fotoğraf, seramik, heykel ve ebru gibi kendi dalları ile anlattılar.

Mor Sanat Galerisi’nin Sahibi Seramik Sanatçısı Semra Gönül organizasyonla ilgili olarak ” sergimizin temasını 5. Mevsim olarak da adlandırılan ve Bodrum’a en yakışan dönem olan ‘Sarı Yaz’ şeklinde belirledik. Katılım beklediğimizden fazla oldu. Galeri olarak bu yıl, 20 ayrı sanatçıya ev sahipliği yaptık.  Nisan Ayı’nda açılan Bodrum Sezonu’nu karma bir sergi ile açmayı ve eylül ayında kapanırken yine karma bir sergi ile kapatmayı gelenekselleştirdik.Ve sezonu tüm sanatçıların katıldığı bir yemekle sonlandırdık.” dedi.Sergi , 28 Eylül’e kadar görülebilir.

 

 

 

12020348_1028222507228086_207196960_oKATILAN SANATÇILAR

Mine Arasan,Müfit Karzek,Şenol Sak, Hüseyin Taygan, Celal Günaydın, Murat Külcüoğlu, Atila Aktürk, Serap Eroğlu Atala, Koray Dağcı, Fatma Nişancı, Gül Tuna Şahin, Nergis Orhon Soydaner, Çetin Çiğdem, Pınar Kuseyri, Nermin Göktepe, Neşe Seli, Feride Dağlı, Rezzan Ganiz, Cemile Çevik, Zerrin Kubilay, Tayfun Önel, Tuncay Yurtsever, Feriha Beriş, Esin Çolpan, Güler Süel, Ümit Gönenç, Hasan Kara, Günseli Bozoğlu Yetkin, Gönül Çelik, Saadet Çakıroğlu, Neşe Gümüşcüoğlu, Nazan Sıdalı, Recep Peker Tanıtkan, Perihan Yılmaz, Gönül Yakut, Nihat Yücel, Nükhet Ocak Balkan, Ellez Duman, Hüseyin Sartaş, Filiz İzem Yaşın, Gülfidan Hitit Biçer

 

044

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.