Anasayfa » Güncel » “TARAFIZ”

“TARAFIZ”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği; 4 Mart Cuma Günü Fethiye’de görülecek  Cansu Kaya’nın öldürülmesi ile ilgiyi davaya taraf olarak katılmak üzere, Bodrum’dan yola çıkıyor.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin çağrısı şöyle: 

ÇAĞRIMIZDIR!!! Fethiye’de görülecek olan davanın duruşmasına Bodrum’dan kalkacak olan araç ile katılmak isteyen kadınların en geç yarına (Çarşamba, 02.03.2016 tarihi) kadar bilgi vermeleri rica olunur!!!

TARAFIZ!

Biz kadınlar, Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde öldürülen, henüz 18 yaşındaki Cansu Kaya’ya adalet için toplanıyor, haklı kadın taraflı mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz! “Erkek egemen sisteme karşı güçlerimizi birleştirmek, davanın sonuna kadar takipçisi olmak ve katillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını sağlamak için dayanışmaya çağrımızdır!”

Cansu Kaya 14 Haziran 2015’de çalıştığı restorandan mesai bittikten sonra ayrıldı, ancak 3 gün sonra bedeni cinsel saldırıya uğrayıp Dalyan kanalının Çandır Geçişi Mevkii’nde su üzerinde öldürülmüş olarak bulundu.
Üzerinde sadece iç çamaşırı olan Cansu Kaya’ya yapılan ilk otopside, cinsel istismar bulgularına rastlanırken, boğulduktan sonra cansız bedeninin suya atıldığı ortaya çıktı.

Cansu Kaya’nın failleri Dalyan’daki restoranda garson olarak çalışan N.D. ve lise öğrencisi M.P.Ç. Her iki sanık hakkında Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Yargılama süresi boyunca, bildiğimiz erk argümanlar ile Cansu Kaya’nın özel hayatı sorgulanmaya teşebbüs edildi. Mağduru suçlu çıkartma psikolojisi ile sanıklar aklanmaya çalışılıyor. Bu utanç verici üsluba seyirci kalmayacağız, Cansu Kaya ve ailesinin hak arayışında dayanışma içerisinde olacağız! Bir daha ERKEK ADALET değil GERÇEK ADALET TALEBİMİZİ TEKRAR EDECEĞİZ!

Duruşmaya kadınların geniş katılımı ile Cansu Kaya ve ailesi ile dayanıştığımızı ve kadınlara karşı işlenen cinsel saldırı ve cinayet suçlarına ilişkin TARAF olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını, öne sürülecek olan indirim ya da af bahaneleri ile cezasız kurtulmamaları için BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ bu duruşmanın takipçisi olmaya devam edecek.

Bir ve bin bir ömre karşılık bir gününüzü ayırın, kadınlar ile Fethiye’de dayanışmaya katılın!

Duruşma 04 Mart Cuma günü, saat 09:00’da
Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacaktır.

[Bodrum Belediyesi tarafından duruşmaya katılabilmemiz için araç temin edilmiştir. Bodrum Otogarından 04.03.2016 tarihinde, saat 05.15’da araç hareket edecektir.] Bodrum Kadın Dayanışma Derneği

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.