Anasayfa » Çevre » TİLKİCİK’DE “EPIQUE ISLAND MARİNA” PROJESİ ÇED SÜRECİ İLE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

TİLKİCİK’DE “EPIQUE ISLAND MARİNA” PROJESİ ÇED SÜRECİ İLE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yalıkavak Tilkicik Mevkii’nde uzunca bir süredir gündemde olan proje, Muğla Çevre ve  Şehircilik İl Müdürlüğü’nün sitesinde “ÇED Süreci başlatılmıştır” şeklinde yayınlandı.

25 Mayıs Tarihli Muğla Çevre ve  Şehircilik İl Müdürlüğü sitesinde şu bilgiler yer alıyor.

“MUĞLA il BODRUM, ilce Yalıkavak Mahallesi, Tilkicik Mevkii mevkiinde Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan EPIQUE ISLAND MARİNA projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza  sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler MUĞLA Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

AKSOY HOLDİNG

(Holdingin Sitesinden alıntıdır)

Aksoy Holding, 2013 yılı başında, Bodrum’da sürekli gelişen turizm ve konut sektörüne yatırım yapmak amacıyla Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş. (Aksoy Bodrum) adlı bir iştirak kurmuştur.

Aksoy Bodrum ilk yatırımının temelini, Bodrum’un Yalıkavak mevkii Tilkicik Koyu’nun merkezinde bulunan 126 dönüm büyüklüğündeki yarımadayı satın alarak atmıştır.

Epique Island olarak isimlendirilen ve 75 lüks villa, 50 suit odalı butik otel, 150 tekne bağlama kapasiteli marinadan oluşacak yarımada üzerindeki projenin tasarımını, sofistike villa ve açık hava yaşamı üzerine uzmanlaşmış Güney Afrikalı mimarlık firması SAOTA üstlenmiştir.

Aksoy Holding, 1992 yılında hayata geçirdiği ve zamanın ötesindeki çağdaş mimarisiyle İstanbul’a kalıcı bir değer katan Conrad Otel’in ardından, Epique Island projesiyle Türkiye’nin turizm gözdesi Bodrum’a ilham verici yeni bir değer katmayı hedeflemiştir.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.