Anasayfa » Kültür - Sanat » TİYATROCULAR, KADER AKTÜ SANAT’I ZİYARET ETTİ

TİYATROCULAR, KADER AKTÜ SANAT’I ZİYARET ETTİ

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, Kader Aktü Sanat Bodrum’u ziyaret ederek, verdikleri destek için Aktü çiftine teşekkür etti.

Bodrum’da yaşayan çocuklara, gençlere, yetişkinlere resim ve birçok farklı sanatsal  alanda hizmet veren Kader Aktü Sanat Bodrum Atölyesi ‘nin bugünkü ziyaretçileri Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanatçıları idi.  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşundan bu yana  gönüllü olarak, gerek yaratıcı  dekor ve sahne ressamlığında  ve gerekse afiş, broşür  tasarım çalışmalarında destek veren Kader ve Serkan Aktü Çifti ,  Bitez’deki atölyelerinde sanatçıları ağırladı.

Tiyatronun Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, oyunculardan Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk,  Mihriban Er ve Gülbin Yeşil’in de aralarında bulunduğu sanatçılar, ihtiyaç duyulan her anda yanlarında olan çifte yeni mekanlarında başarılar dilerken, özellikle çocuklara ve gençlere yönelik resim çalışmalarının önemine vurgu yaptılar. Şehir Tiyatrosu için çıkılan bu yolda, genç sanatçı çiftle tanışmaktan memnuniyetlerini ifade eden sanatçılar, tiyatroya verdikleri özverili desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

2003 Kocaeli  Üniversitesi G.S.F Resim Bölümü mezunu olan Kader Aktü ve  15 yıl Kocaeli Şehir Tiyatrolarında  ‘’Üstün Nitelikli  Sanatçı’’ kadrosunda  görsel tasarımcı  olarak görev  yapan  eşi Serkan Aktü ile  aynı çatı altında  güçlerini birleştirerek, Kader Aktü Sanat Bodrum Atölesi’ ve  “Ajans Aktü” yü kuran çift, Bodrum’da  disiplinler arası sanat yelpazesinde  farklı lezzetler  sunmayı hedefliyor.

Kader Aktü Sanat Bodrum Atölyesi

Kocaeli’nde de  sanat atölyesi bulunan Kader Aktü,  aldığı ”yaşam koçluğu ‘’ ‘’nlp’’ ve  ”eğitici eğitimleri” ile kurumsal atölyesinin  eğitim modelinin  temelini oluşturdu.

Kader Aktü, sanat ve eğitim çalışmalarına ek; tiyatro oyun afişleri, tiyatro sahne ressamlığı,ve freelance illüstrasyonlar yapmakta, Varlık Dergisi, Kafka Okur, Tefrika  gibi Edebiyat ve Sanat  dergilerinde desenleri yayımlanmakta, çeşitli yarışma ve sergilerde, Sanat danışmanlığı ve Seçici kurul üyeliği  görevi üstleniyor.

Serkan Aktü  ise ‘’AJANS AKTÜ’’ bünyesinde,  Web tasarımı, Afiş- Broşür tasarım, kurumsal logo tasarımı,  kurumsal tanıtım videosu, tiyatro 3d djital  dekor,tiyatro  3d mapping ,  video montaj kurgu çalışmaları yapmakta.

AKTÜ SANAT ATÖLYESİ DERSLERİ:

Deneme dersiyle belirlenen özel çocuklarla  “ YARATICI ÇOCUK ATÖLYESİ”

Deneme  dersiyle belirlenen özel  gençlerle  “’GENÇ ATÖLYESİ” VE “YETİŞKİN ATÖLYELERİ”

WORKSHOPLAR. Kavaklı Sarnıç cad no:33 (Bahçeşehir koleji karşısı) Bitez-Bodrum

Kader Aktü-0534 655 2820 / Serkan Aktü-05322945410

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.