Anasayfa » Güncel » TURGUTREİS’TE ÇARŞIYI ŞİMDİLİK YIKAMADILAR

TURGUTREİS’TE ÇARŞIYI ŞİMDİLİK YIKAMADILAR

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, daha önce terki istenen “Turgutreis Hal Çarışı” dükkanlarının sahibi olan esnaflar, bugün gelen ekiplere karşı direnç göstererek, basın açıklaması yaptılar.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yeni düzenleme yapılacağını belirterek geçtiğimiz aylarda Turgutreis Hal ÇArşısı esnafına mekanlarının terkini istemişti. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve meclis üyelerinden, sezonun bitiminde bu işlemin yapılmasnı taleb eden esnafı dinleyen olmadı. Bugün gelen Muğla Belediyesi ekipleri, karşılarında esnafı buldu. Esnaf Sinan Karakaş’ın dükkanının tahliyesini istediler. Karakaş’ın sorduğu, kolluk kuvvetlerine Kaymakamlık tarafından verilmesi gereken görevlendirme belgesi bulunmadığından  ekipler olay yerinden ayrıldılar.

Olayın gelişimi ise şöyle Esnaf, sezonun zaten kötü olduğunu ifade ederek, neden sezon bitiminin beklenmediğini anlamakta zorlanıyorlar.. Turgutreis Hal Çarşısı  esnaf hareketinin sözcüsü Sinan Karakaş’ a tebliğ edilen tahliye kararı için Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Emlak İstimlak Daire Başkanlığı çalışanları, tahliyeyi sağlamak için Turgutreis Hal Çarşısına geldi. Kararın yerine getirilmesi adına Turgutreis Jandarması Ekipleri, söz konusu yerde konuşlandı… İlgili birimler ve Jandarma Komutanı ile birlikte masaya oturan Sinan Karakaş şöyle konuştu; ” İş yerimin terki ve tahliyesi için olması gereken tebliğ kararını görmek istediğimi bildirdim. Kolluk kuvvetlerinin olaya müdahalesi hususundaki belge, Bodrum Kaymakamlığı tarafından tanzim ve ibra edilmediği dolayısı ile bana bir belge gösterilmedi. Masada oturan Belediye yetkililerinden Emlak İstimlak Dairesi yetkilisinin telefonla Bodrum Kaymakamlığını arayarak, söz konusu yazının düzenlenip, Turgutreis Jandarma Karakolu’ na bilahare tebliğ edileceğini söylemesi üzerine, benden, 15 gün süre içerisinde iş yerimi tahliye etmem hususunda taahhütname imzalamamı teklif etti. Bu tekli䅠 reddettiğimi, idari ve hukuki sürece uygun hareket edip, haklarımı savunacağımı bildirdim. Şu an iş yerim mühürlü vaziyette. Ruhsatımın olmadığı gerekçesi ile mühürlenen iş yerim için ruhsat başvurusunda bulundum Bu süreç zarfında cevabını beklemekteyim. Hukuki ve idari karara bir saygısızlığımız olamaz. Bunun için, tahliyemize memur edilmesi söz konusu olan Jandarma Komutanına çiçek takdim ettim” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.