Anasayfa » Kültür - Sanat » VİYANALI SANATÇILAR ANTİK TİYATRO’DAYDILAR

VİYANALI SANATÇILAR ANTİK TİYATRO’DAYDILAR

8. Karsanat Barok Müzik Festivali’nin ikinci gününde sanatseverler,  dünyaca ünlü Soprano Lavinia Dames’in konserini beğeni ile izlediler.

Antik Tiyatro’da İstanbul Avusturya Kültür Ofisi ve THY sponsorluğunda  gerçekleşen konserde,  Viyana’nın önemli barok müzik orkestralarından biri olan Concilium Musicum Wien’i, sanatseverler  ilk kez dinledi. Konsere özellikle yabancı uyruklu sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Soprano  Lavinia Dames, Keman – Cristoph Angerer, Keman – Luis Morais, Viyolonsel – Mark C. Peters, Klavsen – Ines Schüttengruber yer aldığı gurubun konseri, 1 saat 15 dakika sürdü. Yoğun rüzgara rağmen, enstrümanların ve solistin sesi izleyicileri büyüledi. Konser bitiminde üçüncü kez alkışlarla sahneye davet edilen gurup, sanatseverlere bis yaparak veda etti. Sanatçılar, ülkelerine  Zeytinlik Firması (Konacık Pamir İş Merkezi) adına Mustafa Aksakal’ın hediye ettiği ve  sadece Bodrum’da yetişen Bodrum’a özgü “Dilmit cinsi zeytinyağı” ile uğurlandı.

8. Karsanat barok Müzik Festivali, bu akşam (7 Eylül Saat 21.00 Antik Tiyatro) Sanat Yönetmenliğini Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın yaptığı, Solist Özge Eyüboğlu’nun vereceği  Türk Müziği Konseri ile sonlanıyor.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.