Anasayfa » Güncel » 190 KAÇAK İLÇE DIŞINA YOLLANDI

190 KAÇAK İLÇE DIŞINA YOLLANDI

Bodrum Pazaryeri ve yakın çevresinde barınmaya çalışan çoğunluğu Afganistan ve Pakistan uyruklu kaçaklar, polis tarafından toplanıp midibüslerle ilçe dışına gönderildi.

 

Daha iyi bir yaşam umuduyla Suriyeli sığınmacılar ve farklı milletlerden kaçakların yurt dışına çıkmaya çalıştığı noktalardan biri olan Bodrum‘da, güvenlik güçlerinin mücadelesi sürüyor. Kapalı pazaryeri, kapalı otopark ve çevresi ile Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi yanındaki makilik alanda zor şartlarda, vatandaşların giyecek ve yiyecek yardımıyla yaşamlarını sürdüren kaçaklar, çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle zaman zaman tepkilere neden oldu.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Bazı vatandaşlar polise ve yerel yönetime ihbarda ve şahsen müracatta bulunup, bu konudaki rahatsızlıklarını dile getirdi. Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi‘ndeki öğrencilerden bazılarının velilerinden önlem alınması yönünde talep geldi. Kaçaklar arasındaki özellikle Türkçe bilenlerin, devriye görevi yapan güvenlik güçlerinden, daha uygun bir ortamda barınmak istemeleri polisi harekete geçirdi.

190 KAÇAK TOPLANDI

Akşam saatlerinde büyük bölümü Afganistan ve Pakistan uyruklu, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 190 kaçak toplandı. Midibüslere bindirilen kaçaklar, farklı illerdeki göçmen kamplarına gönderildi.

BARINDIKLARI ALANLAR TEMİZLENDİ

Kaçakların gönderilmesinin ardından barındıkları alanlarla belediye ekipleri tarafından temizlik çalışması yapıldı. Bu arada Asayiş Büro Amirliği ekipleri, eşkalini belirledikleri ancak uyruğu kesin bilinmeyen, telefon hırsızlığına karışan şüphelinin yakalanması için başlattığı çalışma kapsamında da inceleme yaptı.

Yasal olmayan yollarla yurt dışına geçişlerin ve ölümle sonuçlanan faciaların önüne geçmek için polis ve jandarma yol kontrol noktalarında araç denetimleri ile sığınmacı ve kaçakların ilçeye girişine engel olmayı sürdürüken, sahil güvenlik de denizdeki mesaisine aralıksız devam ediyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.