Anasayfa » Ekonomi » 2 MİLYAR DOLAR DA BODRUM’DAN…

2 MİLYAR DOLAR DA BODRUM’DAN…

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrumlu turizmcilerin çalışmalarıyla hem Muğla‘da, hem Türkiye‘de örnek bir turizm dayanışması sergilediklerini belirterek, “Türkiye ekonomisine 2 milyar dolar katkı sağlıyoruz. Kendimizle bu konuda gurur duymalıyız” dedi.

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın (BOTAV) Olağan Genel Kurul Toplantısı Bodrum İsis Otel’de yapıldı. Toplantıya CHP’li Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) BaşkanıHalil Özyurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ile BOTAV üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan BodrumBelediye Başkanı Mehmet Kocadon, umutsuzluğa kapılmayarak tanıtım çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Kocadon, “Bodrum bir lokomotif olarak sizlerin sayesinde örnek bir turizm dayanışması sergiliyor. Her geçen gün biraz daha Bodrum Tanıtım Vakfı’nın ne kadar önemli olduğunu hep beraber izliyoruz. Türkiye ekonomisine 2 milyar dolar katkı sağlıyoruz. Kendimizle bu konuda gurur duymalıyız. Avrupa‘nın birçok ülkesinden Bodrum‘a tanıtım için medya grupları ve tur acenteları gelmeye başladı. Bu sene Bodrum Tanıtım Vakfı’nın Bodrumtanıtımı için harcadığı para, bir milyon euroya yakındır. Bodrum Belediyesi’nden tanıtımımıza bazı kalemlerde bütçe ayırdık. Bodrum bir marka ve bu markamızı korumalıyız” dedi.

boytavİzmir ve İstanbul fuarlarına katılarak tanıtıma katkı sağladıklarını söyleyen Başkan Kocadon, “En fazla okunan gazetelere Bodrum‘un reklamlarını veriyoruz. Bodrumtanıtımını sosyal medyaya da taşıyoruz. Biz el ele tutuşmuş, sivil toplum örgütleri ile beraber, turizmcimizle yatırımcımızla hedefe doğru yürüyen bir Bodrumuz. Bizim bir tek hedefimiz var: Bodrum ekonomisine daha fazla katkıyı, daha fazla turisti getirmek. Umutsuzluğa kapılmak diye bir şey yok. Hepimiz zor süreçlerden geçeceğiz. Nasıl ben yaşamımda zor süreçlere tabi tutuluyorsam ve tutulmaya devam ediyorsam, güzel ülkem de bu süreçlere tabi tutuluyorsa, turizm de bu süreçlere tabi tutulup bu günleri geçirecek atlatacak. Krizlerden bazen de çok güzel şeyler çıkıyor, yeterki değerlendirmeyi bilelim” dedi.

Başkan Kocadon ayrıca tanıtım faaliyetlerinde sadece iki ülke ile sınırlı kalmadıklarını da sözlerine ekleyerek, “Yapmış olduğumuz tanıtımlarımız sonucunda 57 farklı ülkeden ilçemize turist geldi. ve inanıyorum ki bu sene çok daha farklı olacak, daha şanslı olacağız” diye konuştu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.