Anasayfa » Ekonomi » AÇILIŞTA BİRLİK, ORTAK AKIL, UMUT MESAJLARI VE SANAT VARDI
????????????????????????????????????

AÇILIŞTA BİRLİK, ORTAK AKIL, UMUT MESAJLARI VE SANAT VARDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bodrum Ticaret Odası’nın yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada “ülkemin geleceğinden umutluyum, kimseyi ötekileştirmeden, farklılıkları kabul ederek, ortak akılla hareket etmeliyiz” dedi.

Muğla Valisi Esengül Civelek,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mansur Harmandar, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodto Yönetim Kurulu ve Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ile Bodrumlular’ın yoğun katılımı ile yapılan Bodto yeni hizmet binasının açılış törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bodrum’un  tam bir cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, “Eskiden bizim için Fransa‘daki Cannes hedefti. Şimdi Cannes için hedef Bodrum.”diyerek,  BODTO’nun başarılı hizmetlerinden dolayı uluslararası kuruşlar tarafından “A” sınıfı 5 yıldızlı oda belgesine sahip olduğunu ifade etti. Hisarcıklıoğlu, BODTO’nun yeni hizmet binasının kazandırılmasında katkı sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon‘a teşekkür etti.

“BODTO en fazla proje üreten kurum”

BODTO’nun LondraParis ve Berlin ile aynı standartta hizmet verdiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “İyi hizmet takdir edilmeli. Bodrum, en yüksek puanı aldı. Kendilerini kutluyorum. Muğla‘da ilk 5 yıldızlı oda unvanını Bodrum aldı. Tüm Ege‘de de üçüncü odaydı. BODTO, stratejik plan yapan, GEKA’dan ilk desteği alan ve en fazla proje üreten kurum.” dedi. Hisarcıklıoğlu, BODTO’nun ilk vize ofisi açan oda, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışan kişilere mesleki yeterlilik belgesi veren kurum olduğunu ve bu güne kadar 52 kişiye bu belgeyi verdiğini kaydetti.

Bodrum’un en çok övündüğü konular arasında mandalinanın geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

Hisarcıklıoğlu, Bodrum Ticaret Odası’nın, Bodrum’un değerlerine de sahip çıktığını vurgulayarak, “Bodrum Mandalinası’nın ‘Coğrafi İşaret Tescili’ Odamızın desteğiyle gerçekleşti. Şimdi hedef bunu Avrupa Birliği’ne tescil ettirip bütün dünyada bodrum mandalinası satmak. Yeni bir projeye de el atıyorlar. Bodrum Guletine de el atıyorlar. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi de destekliyor. Ortak çalışmayla güzel projeler yapılacak. Bodrum artık bir dünya şehridir. Bodrum‘a yakışan dünya çapında yapılan faaliyetlerden dolayı gurur duyuyorum.”

Türkiye’nin geleceğinden umutlu olduğunu vurgulayan TOBB Başkanı, “Ama birlik ve beraberlikten ayrılmayalım. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim, ayrım yapmayalım. Birbirimiz sevelim. 80 milyon olarak bizim bizden başka dostu yok. Ortak akılda buluşacağız. Farklı düşüneceğiz ama ortak akılda birleştikten sonra hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bodrum Beleiye Başkanı Mehmet Kocadon da, arazinin BODTO’ya tahsisi için el kaldıran belediye meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür ederek, birlik, beraberlik ve hoşgörü içinde yaşanan bir beldede, ekonominin de iyi olması halinde, huzur ve güvenlik olacağını vurguladı.

Açılış sanatla devam etti

 

Muğla Valisi Esengül Civelek de antik dünyanın en görkemli izlerini taşıyan, tarihi ve kültürel değerlerin, dünya denizcilerinin buluşma noktası olan, yaklaşık bin 500 kilometrelik kıyıları ve koylarıyla eşsiz doğal güzellikleri barındıran Muğla‘nın sadece bölge ekonomisine değil, ülke ekonomisine de katkı sağladığını anlattı. Binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür plaketleri verilen törende, yeni hizmet binası açılış kurdelası kesildi.
Açılışta sanatçı Devrim Erbil’in  resim sergisi yer alırken, sanatçı bir tablosunu da Rifar Hisacıklıoğlu’na hediye etti. Karsanat Derneği Başkanı Mezzosoprano Esen Demirci ve Başkan Yardımcısı Piyanist Nihan Atlığ Simpson da mini bir konser verdi. Protokol, sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.