Anasayfa » Çevre » AĞAÇLARINI KESTİRMEDİLER, ŞİMDİ DE PROJENİN DURMASI İÇİN DİLEKÇE VERDİLER

AĞAÇLARINI KESTİRMEDİLER, ŞİMDİ DE PROJENİN DURMASI İÇİN DİLEKÇE VERDİLER

Milas’a bağlı Akbelen Mevkiinde 28 Kasım’da Milas Orman İşletme Şefliği tarafından endüstriyel plantasyon olarak belirlenen alanda başlatılan ağaç kesimi Çamköy, İkizköy ve Karacahisar Köylüleri ve Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) üyelerinin direnişi ile durdurulmuştu. Bölge halkı şimdi de, projenin durdurulması için yaklaşık 800 imzalı dilekçeyi bugün Milas Orman İşletme Şefliğine verdiler. Köylüler İşletme Şefliğinin önünde bir de basın açıklaması yaptılar.

CÜMLE BASIN, MEDYA, KAMU KURUMLARI, SİYASİ PARTİLER VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

28 Kasım Perşembe günü İkizköy Akbelen mevkiinde yer alan, birkaç ay önce Orman İşletmesi tarafından kesilmek üzere damgalanan alanda kesim ihalesi dosyası için deneme kesimi adı altında orman işletmesi tarafından kesim yapıldı. Biz zeytinden, tarladan gelinceye kadar yapılan bu kesimde 14 yetişkin kızılçam ağacımızı kaybettik. Çok üzgünüz.

Biz, İkizköy ve çevre köylerin halkı olarak, madene kurban edilmeye çalışılan, içinde anıt ağaçlarında olduğu yerdeki ormanı kestirmemeye kararlıyız! Bu orman, biz yöre köylülerinin canı, kanı. Kaldı ki, bu ormanın hiçbir işe yaramayan, ülkeye maliyeti getirisinden fazla olan termik santrallere kömür yaratmak için kesileceğinin de farkındayız. Ne yazıktır ki hiçbir yetkili çıkıp da bu ormanın neden kesildiğini açıkça dile getirmiyor! Ama biz biliyoruz ve KESTİRMEYECEĞİZ!

Sonuna kadar hakkımızı arayacağız ve KESTİRMEYECEĞİZ!! Yeter diyoruz! Bu sorgusuz sualsiz orman katliamlarına YETER! Havamızın, suyumuzun, yaşamlarımızın kirletilmesine YETER! Biz buralıyız ve artık bizi yerimizden yurdumuzdan etmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz; burada kalacağız. Bunun için uygulanan tüm yaptırımlara YETER diyoruz!

Buranın havası, suyu Milas, Bodrum, Güllük, havalimanı ve tüm bölgenin, tüm Muğla’nın havası, suyu demek! Hepimizi, kömür karası uğruna, susuz, havasız, yersiz, yurtsuz bırakmak için yapılan tüm planlara YETER!

İkizköy-Karacahisar-Çamköy Ahalisi

3 Aralık 2019

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.