Anasayfa » Kültür - Sanat » “AŞK SONUCUNDA BAŞLADI”

“AŞK SONUCUNDA BAŞLADI”

Remziye Atasoy Mutlu, ilk kişsel sergisini  Hotel Karia Princess’de görkemli ve sanatseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen özel bir parti ile açtı.

“Güneşe Dokunmak” isimli kitabını da  imzalayacağı duyurusunu yapan sanatçı, kitabı sergi gününe yetişmeyince “Sağlık olsun. Ne yapalım. Bir kez daha biraraya geliriz” dedi. Desen, akrilik, cam altı çalışmaları, şiirler ve çektiği fotoğraflardan oluşan sergide, Mutlu özellikle “desen çalışmalarımı kara kalem sananlar oluyor. Aslında çok özel akademik  bir teknik. Çini ve matbaa mürekkebini kullanarak, fırça ile çalışıyorum. Ressam Ali Koçak ile çalıştım. Desen çalışmalarımda renkliye geçme dedi. Ardından şiir geldi, kitap geldi. 2000 yılından bu yana çalışıyorum. Yaşam felsefemi buldum diyebilirim. Hepsi bir aşkla başladı. Yaşama dair en güzel özelliklerimi ortaya çıkan, şu anda sevgili eşim Nejat Mutlu’yla başlayan aşkımızla hepsi gelişti.” dedi.

remziye hn..jpg2Sergiye sanatçının dostları, sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Parti  havasında geçen sergide, kokteylden sonra eşi Nejat Mutlu’da dünyaca ünlü bir müzisyenin konserini ekranlardan sundu.

12182691_926047267450985_5327452052051218852_o

REMZİYE ATASOY MUTLU

Remziye Atasoy Mutlu 1949’da Sivrihisar’da doğdu. İlk ve orta eğitimi Haymana’da tamamladıktan sonra Ankara Kız Lisesini bitirdi. 1970’da Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. 37 senelik sağlık hizmetinin son 27 yılını Bodrum Yarımadası’nda tamamladı. Bodrum’un sanat ve kültür yaşamı içinde bulundu, etkinliklerde yer aldı. Bodrum Belediyesi Musiki Derneğinde 5 yıl Ecz. A.Cemil Sangan’la müzik çalışmalarına katıldı. Ali Koçak Atölyesinde aralıklarla 9 yıl desen ve resim çalışmaları yaptı. Resimleri Bodrum’da karma sergilerde yer aldı. Nuray Sabri Gencel ile cam altı çalışmaları yaptı. Bodrum’un Turgutreis mahallesinde yaşayan Remziye Atasoy Mutlu son senelerde yazmaya yöneldi. Yeni çıkardığı Güneşe Dokunmak kitabı otobiyografik roman olup yazarın ilk denemesidir.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.