Anasayfa » Kültür - Sanat » “BİR NEFES VE ÜÇ YAY” KONSERİ KAÇMAZ!!!

“BİR NEFES VE ÜÇ YAY” KONSERİ KAÇMAZ!!!

Borusan Quartet’ın “Bir Nefes ve Üç Yay” adı altında vereceği klasik müzik konseri, 24 Ocak’ta  Bodrum TED Koleji’nde.

12507165_10154699112148538_6664073176856035467_n

24 Ocak Adalet ve Demokrasi haftası için Bodrum’a gelecek olan grup, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi aracılığı ile Bodrum TED Koleji’nde bir konser verecek. Etkinliği düzenleyenlerin sosyal paylaşım sitesinden yaptığı duyuru ise şöyle:

“Ulaşım İçin Bodrum İtfaiyesi Önünden 19,30 Da Servis Kalkacaktır. Servise Katılmak İsteyenler ve Davetiyeler İçin İçin İletişim Tel: 0252 313 6269 – 0532 520 7281”

BİR NEFES ÜÇ YAY

Esen KIVRAK, Efdal ALTUN, Çağ ERÇAĞ Borusan Quartet’in üç sanatçısı ve Marsyas flüt quarted ten Anıl Acun KIVRAK’tan oluşan grup 24 ocak 2016 konserinde Bodrum da şu eserleri seslendirecekler:

Program

W.A. Mozart Do Majör Dörtlü KV 285b -Allegro -Adagio -Rondo

  1. von Dohnanyi Do Majör Serenade Opus 10 -Marcia -Adagio non troppo -Scherzo J. Haydn Divertimento No :2 Opus 100 – Allegro – Adagio – Finale —–ARA—- F. Schubert Si bemol Majör Trio D.471 -Allegro W. Mozart Sol Majör Duo KV 423 – Allegro W.A. Mozart Re Majör Dörtlü KV 285 -Allegro -Andantino -Allegro

ANIL ACUN KIVRAK / Flüt 2009 yılında “Trio Ad Libitum” adıyla kurdukları grup ile Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Oditoryumu, Türk-Amerikan Üniversiteliler Derneği, Avusturya Kültür Ofisi (İstanbul), Avusturya Büyükelçiliği (Ankara),Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Afyon Müzik Festivali başta olmak üzere birçok salonda konserler vermiş olup, çalışmalarına grup ile devam etmektedir. Anıl Acun Kıvrak, 2008-2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2011 yılında tamamlamıştır. Halen aktif olarak çeşitli orkestralarda çalmakta olup, üyesi olduğu ‘ Trio ad Libitum ‘ ve ‘Marsyas Flute Quartet ‘ ile konserler vermektedir.

EFDAL ALTUN / Viyola 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü’nden Prof. Koral Çalgan’ın öğrencisi olarak mezun oldu. 1992–1998 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Aynı kurumda yüksek lisans ve sanatta yeterlik programlarını tamamladı. 2007 yılından bu yana Borusan Quartet üyesi olarak pek çok ülkede, önemli salon ve festivallerde gerçekleşen konserlerde yer aldı. Aynı grupla New York’taki Carnegie Hall’da finali gerçekleşen 2010 ICMEC Uluslararası Oda Müziği Topluluğu Yarışması’nda birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu. Halen Borusan Quartet üyesi olarak çalışmalarına devam eden Altun, aynı zamanda Andante Klasik Müzik Dergisi’nde müzik mizah yazıları yazmaktadır. Efdal Altun, 2008 yapımı Stefano Conia viyola ile çalmaktadır.

ÇAĞ ERÇAĞ / Viyolonsel 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Jozsef Györffy ve Prof. Doğan Cangal’dan eğitim alan Çağ Erçağ 1996 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. Öğrenimi sırasında Akdeniz Gençlik Orkestrası ile Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve Mısır gibi birçok ülkede konser veren sanatçı, ayrıca Lois Claret’nin ustalık sınıfına katılma fırsatı buldu.Gürer Aykal, Fazıl Say, Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Robert Cohen, Alexander Rudin ve Daniel Grosgurin gibi birçok sanatçıyla konserler verdi. 2003’te Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası solo viyolonseli görevine getirilen Çağ Erçağ, 2002’de kurdukları ve dört viyolonselden oluşan Çellistanbul,Ateek ve 2005 yılında Prof. Gürer Aykal’ın öncülüğünde kurulan Borusan Quartet’in üyesi. Çağ Erçağ, 2014 yılı Donizetti Müzik Ödülleri’nde “Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu” ödülünü aldı. Sanatçı Fotoğraf sanatçısı Ahmet Ertuğun katkısıyla ALINAN 1740 yapımı Petrus Guarneri viyolonsel ile çalmaktadır.

ESEN KIVRAK / Keman 1977 yılında Afyon’da doğan Esen Kıvrak, keman eğitimine 1988 yılında İzmir Devlet Konservatuarında Prof. Hazar Alapınar ile başladı. 1995 yılında dünyanın önde gelen müzik okullarından biri olan Viyana Müzik Akademisi’nde Prof. Josef Sivo`nun sınıfına kabul edildi. Aynı yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yılın sanat alanında en başarılı genci seçilip burs alma hakkı kazandı. 2001 yılında Viyana Müzik Akademisi Solistlik Bölümü’nde Lisans eğitimini bitiren sanatçı, Yüksek Lisans eğitimini 2006 yılında Prof. Michael Frischenschlager’in sınıfında en yüksek derece olan “Takdir ” ile tamamladı. 2005 yılında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ilk asil keman sanatçısı oldu. 2006′da Lizbon Metropolitan Orkestrası’nda konuk başkemancılık görevine getirildi. Üyesi olduğu Borusan Quartet ile ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza attı. Halen Borusan Quartet’deki görevini sürdüren Kıvrak, Borusan Kültür ve Sanat tarafından kendisine verilen 1776 yılı, Lorenzo Storioni yapımı keman ile çalmaktadır.

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.