Anasayfa » Çevre » BODRUM CHP İLÇE BAŞKANI KARAHAN “HARAÇ MEZAT ÜLKE TOPRAKLARI SATILIYOR”

BODRUM CHP İLÇE BAŞKANI KARAHAN “HARAÇ MEZAT ÜLKE TOPRAKLARI SATILIYOR”

Chp Bodrum İlçe Başkanı Karahan  “Haraç Mezat Ülke Toprakları Satılıyor” diyerek yaptığı  basın açıklamasında, Ortakent’teki bir milyon yüz elli bin metrekarelik imara açılan alana da yer verdi.

CHP BODRUM İLÇE BAŞKANI KARAHAN “HARAÇ MEZAT ÜLKE TOPRAKLARI SATILIYOR”

19 yıldır yönetimde olan AKP iktidarı panik halinde haraç mezat ülke topraklarını satmaya devam ediyor.

Başkanlığını yaptığı bakanlığa şirketinden dezenfektan satan bakan, belediyeler eliyle insan kaçakçılığını yapan iktidar belediyeleri ve 128 milyar doların hesabını veremeyen bir hükümet, telaş içinde kamu mallarını satmaya devam ediyor. Öylesine bir telaş içindeler ki aynı anda Anadolu’da bir köyde samanlıkla sahil bölgelerindeki kıyılar aynı anda satışa çıkıyor. Kamuya ait alanlar hızlı bir şekilde özel bir mülkiyete servete dönüşüyor.

Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlı Milli Emlak Müdürlüğü ihale ilanlarına baktığımız zaman kısa süre içerisinde 2 milyon 132 bin 700 metrekare, toplam 1.103 taşınmaz satış ilanında, 6 bin 779 taşınmazda aktif ilanda bulunuyor.

Bu ilanlar Datça Kargı, Alaçatı, Kaş, Çeşme ve Bodrum’u kapsamaktadır. İnşaat şirketlerinin iştahını kabartmaktadır. Teşvik kanunlarıyla, TOKİ devirleriyle, 2B gibi onlarca yöntemle kamusal alanlar sıfırı tüketmiş müflis tüccar mantığıyla satışa çıkarılıyor.

Bu konularla ilgili olarak Milli Emlak müdürlüklerinde hummalı çalışmalar yapıldığını duyuyoruz. Hazineye tescil edilen mülklerdeki artışı biliyoruz.

Ağır ekonomik krizin yaşandığı ülkemizde yönetilemeyen pandemi sürecini halka ihale eden, halkı ortak eden iktidar ve yandaşları iyi bilsin ki bu topraklarda hak, hukuk, adalet mücadelesi hedefine varıncaya kadar devam edecektir.

Daha öncede kamuoyu ile paylaştığımız ve yerel olarak bütün dinamiklerin itiraz ettiği Ortakent mahallesi 353 ada 15,60,61,62,64,116,134,135,137 parseller (1 Milyon 150 Bin metrekarelik Alan) 22 Nisan tarihinde Cumhurbaşkanının imzası ile imara açılmaya çalışılmaktadır.

Bu topraklarda herkesin hakkı olduğunu biliyoruz ve sonuna kadar da savunmaya devam edeceğiz.

Bu alanların vasıf değiştirilmesine, satılmasına, imara açılmasına sonuna kadar karşıyız.

Son olarak bu alanlarla ilgili iştahı kabaranlara sesleniyorum. İktidarlar değiştiğinde türlü türlü yollarla değişen kamu alanları tekrar kamuya kazandırılacaktır. Hiç boşu boşuna heveslenmeyin. Bu topraklar Bodrum’undur, halkındır ve hep öyle kalacaktır.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.