Anasayfa » Çevre » ORTAKENT’İN BİR MİLYON METRE KARESİ İMARA AÇILDI

ORTAKENT’İN BİR MİLYON METRE KARESİ İMARA AÇILDI

Bodrum İlçesi Ortakent Mahallesinde Mülkiyeti Özelleştirme idaresi adına kayıtlı bulunan ve yüzölçümü toplamı 1.102.309,61 metrekare olan arazinin imar planı onandı. Karar, 23.4.2021 Bodrum İlçesi Ortakent Mahallesinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan imar planlar ile ilgili itirazlar değerlendirilerek  ve 3905 nolu Cumhurbaşkanı kararı ile  Resmi Gazetesinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Muğla’nın Bodrum ilçesinde 1 milyon 102 bin 306 metrekarelik alanın imara açılan ve bugün resmi gazetede yayınlanan karara , ilk günden bu yana Bodrumlular şiddetle tepki göstermişti. Muğla Büyükşehir Belediyesi de ,  30 günlük askı sürecinde 28.09.2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığına itirazda bulunmuştu. İtirazın kabul edilmemesi durumunda hukuki işlem başlatılacılağı Başkan Osman Gürün tarafından da ifade edilmişti.

 

 

Paylaş

Bir yorum

  1. güneş günter

    Selam
    Eskiden gümbet plajında güzel bir yürüyüş yolu vardı. Bodrumun bir çok plajında var. Sonra birileri orayı söktürttü. Artık yok. Toz toprak içinde yürüyoruz. Lütfen Gümbet plajına da yürüyüş yolu yapılsın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.