Anasayfa » Politika » BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN CHP’YE İTİRAZI VAR

BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN CHP’YE İTİRAZI VAR

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçesi’ne meclis aday adaylığı başvurusunda bulunan Gökhan Uçar ile ilgili, 2015 yılında açılan ve halen sürmekte olan “cinsel saldırı” suçundan açılan kamu davası nedeni ile, partinin tüm kademelerine itirazda bulunan bir dilekçe yolladı.

SİYASİ PARTİLER MUĞLA İL BAŞKANLIKLARI
SİYASİ PARTİLER BODRUM İL
ÇE BAŞKANLIKLARINA
YEREL SE
ÇİMLER BAĞIMSIZ ADAY / ADAYLARINA BİLDİRİYORUZ
KAMUOYU VE BASININ DİKKATİNE 

 GÖZÜMÜÜZERİNİZDE;

Ülkemizin Yerel Seçimlere hazırlandığı bu süreçte Muğla İli ve Bodrum İlçesi Belediye seçimleri için tüm partilerin / bağımsız Belediye Başkan ve Meclis Üyesi aday adaylarını basın ve sosyal medya üzerinden takip ediyoruz.

GÖZÜMÜÜZERİNİZDE;

Tüm siyasi parti ve bağımsız aday adayları ile ilgili kadına ve çocuğa, LGBTİ bireylere, dezavantajlı gruplara yönelik ayrımcılık, cinsiyet eşitsizliğine yönelik uygulama, söz , şiddetiöğrendiğimiz her an kamuoyuna açıklayacağız.

CHP Bodrum İlçesinden Bodrum Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu sosyal medyada  gördüğümüz  Gökhan Uçar hakkında 2015 yılında “CİNSEL SALDIRI” suçundan kamu davası açılmıştır.

Karar kesinleşmemiş olmakla birlikte MAHKEME TARAFINDAN “CİNSEL SALDIRI” suçu İŞLEDİĞİ SABİT GÖRÜLDÜĞÜNDEN MAHKÛMİYET KARARI VE HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİR.

Bu suç sebebi ile kovuşturma sırasında “CEZAEVİNDE YATMIŞ” , dava sırasında ADLİ KONTROL TEDBİRİ ” kapsamında cezaevinden çıkmıştır.

GÖKHAN UÇAR HAKKINDA ADLİ KONTROL TEDBİRİ HALEN DEVAM ETMEKTEDİR.

Hakkında CİNSEL SALDIRI SUÇUNDAN MAHKÛMİYET KARARI VE HAPİS CEZASI VERİLMİŞ OLMASINA RAĞMEN GÖKHAN UÇAR’ın aday adaylığı CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞI tarafından kabul edilmiştir.

CHP Genel başkanlığı’na Muğla İl ve Bodrum İlçe Başkanlığı’na mahkûmiyet kararı gönderilmiş ve hakkında Cinsel Saldırı suçundan mahkûmiyet kararı bulunan Gökhan Uçar’ın aday adaylığının reddi gerektiği, parti tüzüğünde ve seçim bildirilerinde belirttikleri ilke ve amaçlara tamamen aykırı bu durum sürecinin takipçisi olduğumuz bir yazı ile bildirilmiştir. 

GÖZÜMÜÜZERİNİZDE;

AYRIMCILIĞA, CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE YÖNELİK UYGULAMA VE SÖZLERE, KADINA, ÇOCUĞA, LGBTİ BİREYLERE, DEZAVANTAJLI GRUPLARA YÖNELİK ŞİDDET KARŞISINDA, SUSARAK, GÖZÜNÜ, KULAĞINI KAPATARAK GÖZ YUMANLARI DA,  BU DURUMLARDA CEZASIZLIK İÇİN ARABULUCULUK YAPANLARI DA KAMUOYUNA AÇIKLAYACAĞIZ.

GÖZÜMÜÜZERİNİZDE;

KENTİ YÖNETMEYE TALİP OLANLAR! AYRIMCILIĞA KARŞI POLİTİKALAR ÜRETECEĞİM DEMEK, CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ SAVUNMAK, ŞİDDETE KARŞI OLMAK programlarda, bildirilerde, afişlerde yazdıklarınızla, videolarda, konuşmalarda YAPACAĞIM, EDECEĞİM diyerek olmamaktadır.

KENTİ YÖNETMEYE TALİP OLANLAR! SENİN YAŞAMIN, SENİN YAŞATTIKLARIN NELER YAPACAĞINI, NASIL YÖNETECEĞİNİ GÖSTERİYOR.

ARTIK BU KENTİN KADINLARI SUSMUYORLAR. GÖZÜMÜZ HEP ÜZERİNİZDE.
BODRUM, 24.10.2018

SAYGILARIMIZLA

BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

— 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

BKD – Bodrum Kadın Dayanışma Derneği

Yeni Köy Mahallesi Turgutreis Caddesi
Mausoleion Müzesi Karşısı 112/1

(Siyah Demir Kapılı Köşk) 

Bodrum / MUĞLA
Ulaşım

 

Telefon No. +90 (252) 316 31 63 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.