Anasayfa » Çevre » “BODRUM YARIMADASI’NDAKİ BÜTÜN DERELERİ TEMİZLEDİK”

“BODRUM YARIMADASI’NDAKİ BÜTÜN DERELERİ TEMİZLEDİK”

MUSKİ Genel Müdürlüğü,toplam 186 derenin bulunduğu İl genelinde2015 yılı içerisinde yetki alanı içerisinde bulunan 98 Bin 104 metre dere yatağı ve menfez temizliği gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, 2015 yılı içerisinde il genelinde yetki ve sorumluluğunda olan dere temizlik çalışmalarına2016 yılında da devam ediyor.

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi bağlı Bölge Şube Müdürlükleri ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, 186 derenin bulunduğu il genelinde 2015 yılında yetki alanı içerisinde bulunan 98 Bin 104 metre dere yatağı ve menfez temizliği gerçekleştirdi.

“13 İLÇEMİZDE TOPLAM 98 BİN 104 METRE DERE TEMİZLEDİK”

2015 yılında il genelinde derelerin temizliklerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, 13 ilçede toplam 98 Bin 104 metre dere temizlediklerini vurguladı. Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 6 bölgedeki ekiplerin 2015 yılında çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Ülgen,

DERE“1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Bodrum ilçemizde 27 Bin 277 metre, 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Milas ilçemizde 14 Bin 105 metre, 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan ve Ula ilçelerimizde 2 Bin 500 metre, 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Datça ve Marmaris ilçelerimizde 5 Bin 982 metre, 5. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerimizde 15 Bin 100 metre dere temizlerken, 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerimiz ise Seydikemer veFethiye ilçelerimizde 34 Bin 140 metre dere temizliği gerçekleştirdi” dedi.

“EN FAZLA DERE BODRUM’DA TEMİZLENDİ”

2015 yılı içerisinde 27 Bin 277 metre dere temizliği ile en fazla dere ıslah çalışmasını Bodrum’da gerçekleştirdiklerini belirten Ülgen, “ Muğla ilinde en fazla dereye sahip ilçemiz Bodrum. Bodrum aynı zamanda ilimizde yaşanabilecek doğal afetlerde en fazla zararı görebilecek ilçemizin başında geliyor. Biz de bu gerçeğin farkında olarak hareket ediyoruz. İlçemizde yaşanan sel felaketinden sonra çalışmalarımızı hızlandırdık. İş makinası takviyeleri yaptık, kapanan dereleri açtık, bozulan ve yıkılan duvarları yeniledik. Aynı olayların bir daha yaşanmaması için yarımadadaki tüm dereleri temizledik. Bununla birlikte diğer tüm ilçelerdeki çalışmalarımızı da aynı titizlikle sürdürüyoruz” dedi.

DERE.png2.png3

“2016 YILINDA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

2015 yılı içerisindeki dere ıslah çalışmalarına 2016 yılında da devam edeceklerini belirten Ülgen, şunları söyledi: “Muğla,Türkiye’nin en önemli turizm illerinin başında geliyor. İlçelerimizde dere yatağı ve kritik bölgelerde duvar örme çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Tıkanan dere yataklarımızın ıslah çalışmalarını 2016 yılında da sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz”

 

 

 

 

Paylaş

2 yorum

  1. “BODRUM YARIMADASI’NDAKİ BÜTÜN DERELERİ TEMİZLEDİK” başlığında haberi gerçeği yansıtmıyor. Turgutreis Pirireis caddesindeki dere yatağı iki yıl öncesine kadar yağmurlar başlamadan kepçe indirilerek temizlik yapılırdı. O bölgede ciddi taşkınlar yaşandığını bilmeleri gerek. Maalesef o hizmet yok artık.

    • Haberin gerçekleği Muski’nin bilgilendirmesi ile bağlantılıdır. Bu tesbitinizi MUSKİ’ye yazılı olarak sunarsanız, belki bir çözüm getirirler. Saygılarımızla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.