Anasayfa » Güncel » “BU ÇORBADA BENİM DE BİR TUZUM OLSUN” DİYENLERE

“BU ÇORBADA BENİM DE BİR TUZUM OLSUN” DİYENLERE

Bodrum’a gelen Suriyeli Sığınmacılar’a  destek için, Bodrum Kent Konseyi Sığınmacılar Destek Patformu her gün gönüllüler aracılığı ile destek çalışmalarına devam ediyor.

Birçok gönüllü tarafından oluşturulan destek platformu ve  Suriyeliler İçin Yardım Paketleri adlı gönüllü grubu, salı ve cuma günleri hariç Bodrum Pazaryeri girişinde ve arkasındaki otoparkta, sabah ve akşamları  Suriyeli sığınmacılara çeşitli yiyecek ve ihtiyaç desteği veriyor. Bazı özel kuruluşların da (Lapina Catering Yemek Fabrikası, Özel Bodrum Hastanesi) katkılarıyla, geçtiğimiz gün 450 kişiye sabah çorba, 350 kişiye de akşam  yemek dağıtıldı.

Platform’un açıklaması

“250 kişiye sıcak çorba , ekmek, su dağıttık. Sıcak çorbamızı yapan , tertemiz dağıtan Lapina Catering Yemek Fabrikası’na teşekkür ediyoruz.  Çorbamız 2TL/ad , yarım ekmek 40 kr , su dahil 2.5 TL tutuyor.” BU ÇORBADA BENİM DE BİR TUZUM OLSUN ” diyenler Lapina Catering Yemek Fabrikası ile, Facebook’taki Bodrum Kent Konseyi Sığınmacılar Destek Patformu sayfamızdan yayınlayacağımız iletişim bilgileri ile destek verebilirler. 

HESAP BİLGİLERİ : LAPİNA TURİZM İŞLETMECİLİK VE GIDA LTD.ŞTİ
ZİRAAT BANKASI BODRUM ŞB.
İBAN No: TR59 0001 0002 0235 4305 9950 02
AÇIKLAMA : ÇORBA

Kurban etini bağışlamak isteyen dostlarımıza:

Bizim hayvanları almak ve kestirmek imkanımız olmadığından hayvanların kesilmiş olarak iletilmesini ( biz de belirtilen yerden alabiliriz ) rica ediyoruz. Migros ve CarrefourSa’da kesilmiş olarak kurban satılmaktadır. Bu marketlerin / sanal marketlerin Ortakent mağazaları pişirilecek yere yakın olduğundan teslim yerinin bu mağazalar seçilmesi bize kolaylık sağlayacaktır.

Depolarda yeter miktarda giysi olmuş ve depolarımızda dolmuştur. Bu nedenle depolar dağıtılana ve tekrar duyuru yapılana kadar giysi desteklerinizi alamayacağız. Sonbahar ve yağmurlu günler kapımızda. Yağmurluk desteklerinizi bekliyoruz.

 http://www.suriyelilericinyardimpaketleri.com

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.