Anasayfa » Güncel » CAN PULAK “BÜYÜK VEFASIZLIK”

CAN PULAK “BÜYÜK VEFASIZLIK”

5 Haziran’da, 87 yaşında yaşamını yitiren, teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk olarak bilinen Sadun Boro’nun ‘Son Bahar’ isimli Katamaran cinsi teknesi sağlığı süresince bağlı durduğu Gökova Yelken Kulübü iskelesinden kaldırılarak küçük bir iskeleye bağlandı. Boro’nun manevi oğlu gazeteci yazar Can Pulak, büyük bir vefasızlıkla karşı karşıya kaldıklarını savundu.

Sadun Boro’nun ‘Son Bahar’ isimli Katamaran’ı sağlığı süresince durduğu Gökova Yelken Kulübü iskelesinden kaldırılarak küçük bir iskeleye bağlandı. Boro’nun dünyayı gezdiği Kısmet isimli teknesinin sürekli bağlı kaldığı Okluk Koyu’na bırakılan maketin de yelken kulübüne götürülmesi tepkilere neden oldu. Boro’nun manevi evladı merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın danışmanı gazeteci yazar Can Pulak, büyük bir vefasızlıkla karşı karşıya kaldıklarını belirterek Gökova Yelken Kulübü kurucu üyeliğinden istifa edeceğini açıkladı. Pulak “Gökova Yelken Kulüp sahibi Haluk Karamanoğlu, sezonda bölgenin kalabalık olacağını söylemiş. Sadun abinin teknesi buraya bağlanarak ondan yararlanmaya çalışıldı. Bu büyük vefasızlık, bu tekne nasıl göze batar? Sadun abinin ismi sonsuza kadar orada yaşatılmalıydı. Oradaki bütün teknelerde Sadun abinin bayrağı dalgalanmalıydı. Biz onu yaşatacağız. Hükümetten izin alarak mezarını vasiyet ettiği gibi teknesini bağladığı ağacın altına nakletmeye çalışıyoruz” dedi.

 sadun-boro-ya-vefasizlik-suclamasi-7871733_x_o“MAKETİ BEĞENİYE SUNDUK”

Gökova Yelken Kulüp sahibi Haluk Karamanoğlu ise yaptığı açıklamada, “Sadun abi öldükten sonra kızı Deniz hanımdan yoğun günlerimizde tekneyi bulunduğu yerden daha iç iskeleye çekmemiz için izin istedim. Fakat kendisi tekneyi hemen buradan alıp karşımızdaki iskeleye götürdü. Kısmet teknesinin maketini ben yaptırdım ve Boro’nun vefatının ardından 1 buçuk ay sonra kulüp içindeki bir havuza yerleştirdik. Almasaydık ne olacaktı ki? Birkaç ay sonra birisi oradan çalıp götürecekti. Biz hiç değilse maketi yelken kulüp içindeki havuzumuza koyarak insanların beğenisine sunduk” diye konuştu

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.