Anasayfa » Kültür - Sanat » DON KİŞOT ŞEVKET SABANCI’DA…

DON KİŞOT ŞEVKET SABANCI’DA…

Don Kişot’un İzleri Sergisi 25 Haziran’da Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılıyor.

 

Modern Avrupa’nın ilk romanı olarak kabul edilen Don Kişot’un yazarı Miguel De Cervantes, ölümünün 400. yılında İspanya başta olmak üzere dünyanın hemen her yerinde değişik etkinliklerle anılıyor. Bu etkinlikler kapsamında Don Kişot’un İzleri sergisi ise 25 Haziran’da Bodrum’da sanatseverlerle buluşacak.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde 1 Ağustos’a kadar devam edecek olan sergi, Gustave Dore’den Picasso’ya ve Dali’ye kadar yüzlerce ünlü dünya ressamının; ünlü Türk ressamlarından Paris’te yaşayan dünyaca ünlü sanatçılarımız Selçuk Demirel, Utku Varlık ve Onay Akbaş’ın; Prof. Devrim Erbil, Abidin Elderoğlu, Habip Aydoğdu, Yalçın Gökçebağ, Gürbüz Doğan Ekşioğlu,  Metin Yurdanur, Prof. Fevzi Karakoç, Prof. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen, Prof. Dr. Hayati Misman gibi değerli sanatçıların Don Kişot için çizdikleri resimlerden ve yarattıkları heykellerden oluşuyor.

donkişot.jpe2

Açılacak olan sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum, kültür ve sanatı içinde barından ve bu ikiliye her zaman önem veren bir kent olmuştur. Bu sergiyle de bunu bir kez daha kanıtlamış oluyoruz. Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde açılacak olan Don Kişot’un İzleri sergisinde çok değerli sanatçıların eserleri yer alacak. Kültür ve sanatla ilgili çalışmalarımızı Bodrum Belediyesi olarak elimizden geldiğince sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

İbrahim Karaoğlu ve Bettina Ruhrberg’in küratörlüğünde ve Meryem Schultz, Jörg Kastner ile Mustafa Güneş’in koordinatörlüğünde açılan sergi, daha önce de Ankara’da yoğun ilgi görerek 16 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.

donkişot

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.