Anasayfa » Çevre » GÖNÜLLÜLER DE OLMASA…

GÖNÜLLÜLER DE OLMASA…

Bodrum Spin Avcıları grubu, kıyı ve deniz temizliğine dikkat çekmek için etkinlik düzenledi. Balık çiftliklerinin ve amatör balıkçıların çöplerinin, halatlarının fırtınayla taşınıp biriktiği Güvercinlik Küçük Koy’da, grup üyeleri kıyı temizliği yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi üzerinde topluluk oluşturan Bodrum Spin Avcıları grubu, Güvercinlik Mahallesi Küçük Koy’da çevre temizliği etkinliği düzenledi. 11 kişinin katıldığı etkinlikte, yaklaşık 10 yıldır temizlenmeyen koyda biriken, halat, ağ, tahta, pet şişe, balık için köpük kutuları ve çeşitli çöpler toplandı. Etkinlik, 5 saat sürdü. Toplanan 2 traktör kasası çöp, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri ekibine teslim edildi.

Çevre duyarlılığı geliştirmek istediklerini belirten Grup Sözcüsü ve organizasyonu planlayan Nevzat Kanber, “Özel kamış makine ya da ip misina ile sahte balıkla mevsiminde kıyıdan balık avlayan spin avcılarından oluşan grubuz. Güvercinlik Mahallesi’nde bulunan Küçük Koy’daki kirlilik uzun süredir dikkatimizi çekiyordu. Çünkü artık buradaki çöpler yerleşmiş ve yumak halini aldı. Çıkartmakta da oldukça zorlanıyoruz, kuvvet gerektiriyor. Yıllardır temizlenmemiş bu koyun 100 metrelik kıyısında balık avlayanların halatları, çiftliklerin atıkları, şişe, kutu, içecek atıkları gibi çöpleri topladık” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.