Anasayfa » Güncel » GÜNDOĞAN’DA AĞAÇ KATLİAMI İDDİASI…

GÜNDOĞAN’DA AĞAÇ KATLİAMI İDDİASI…

Gündoğan’da yaşayan doğaya duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine, kısa sürede daha büyük bir ağaç katliamı yaşanmadan duruma müdahele edildi.

Gündoğan’da yaşayan bir vatandaş, yakınındaki bir  arazide ağaçların kesildiğini görerek, ilgili tüm kurumlara yazılı ve sözlü başvurdu. Yaklaşık 40-50 dakika sonra gelen Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından kesim durduruldu. Zabıt tutuldu. Bundan sonrasını vatandaş şöyle anlatıyor ” Ağaç katliami yapanlar çalı-çırpı temizliği yaptıklarını  söylediler. Yanımızda olduğu için olan biteni biliyoruz-duyuyoruz. Oysa ,  orada bulunan yabani armutlar ve niteliğini tesbit edemediğim bir başka ağaç (belki İlgin) kesildi. O arsada bulunan ağaçlar en az 50- 60-80 yıllıktır. O arsada olağanüstü güzellikte kayalar da var. Zeytin var. İlgin var , palamut var. Yabani meyve ağaçları da var. Olayın ardından aşağıdaki dilekçeyi de ilgili yerlere verdik. Aynı duyarlılığı herkesin göstermesini, dilekçeler vermesini , bu protesto eylemine katılmalarını öneririm”

“Sayın Bodrum Kaymakamlığı’na
Sayın Muğla Buyuksehir Belediye Başkanligi’na
Sayın Bodrum Belediye Baskanlığı’na

Bodrum Gündoğan Kizilburun Caddesi 408 parselde yapılan ağaç kesiminin Bodrum Orman Mudurlugu tarafından , dilekçemizin verildiği gün derhal denetlenmesini ve izinsiz kesimin şimdilik durdurulmasını içten teşekkürle karşılamaktayız.

Bu arsada bulunan ve korunması gereken ağaçların  kesilmeden korunmasını talep etmekteyiz. Ayni arsada doğa zenginliğine katkıda bulunan büyük kayalar vardır. Bunlar da çevremizin korunması gereken zenginlikleri arasındadır. Bu ağaçlarin ve arsada bulunan (kaya gibi) tüm doğa zenginliklerinin bir rolevesinin çıkarilmasini ; roleve yapilması mümkün değilse korunacak ağaç ve kayaların sayısının ve yerlerinin bir plan üzerinde tesbitinin sağlanmasını ve bunların kesilmemesi, çevrenin tahrib edilmemesinin mal sahibinden talep edilmesini saygılarımızla değerlendirme ve kararlarınıza saygı ile arzederim”unnamed1unnamed4R1IGNVXunnamed4R1IGNVXunnamed5unnamed6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.