Anasayfa » Politika » MHP, DEVLET DESTEĞİ İÇİN BODRUM’DAN VEKİL ŞART DEDİ

MHP, DEVLET DESTEĞİ İÇİN BODRUM’DAN VEKİL ŞART DEDİ

Sel felaketinin ardından ilk kez toplanan Bodrum Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısına, gündemden çok gündem dışı konuşmalar damga vurdu.

Gündem maddeleri arasında söz alan Paşalı, Bodrum’da yaşanan sel felaketini işaret ederek bu kadar borcun içinde devletin desteği olmadan hizmet yapılamayacağını ifade eden Paşalı Bodrum’un da artık bir vekil çıkarması gerektiğini vurguladı.Paşalı;

“Sel felaketini yaşayan insanlarız. Asla suçlu aramıyoruz, hepimiz suçluyuz. Derelere inşaat yaptığımız için suçluyuz. Önümüz kış, Allah, inşallah bir daha 236 gram yağış vermez. Bizim Bodrumumuz’un bir milletvekilime ihtiyacı var. Asla siyaseten konuşmuyorum, siyaseten düşünüyorsanız bu konuşmayı dikkate almayın.Muğla’da 12 ilçeden toplanan çöp kadar Bodrum’da çöp toplanıyor. Bodrum’un acilen katı atık depolama alanına ihtiyaç var. Bu fırsat elimize geçti ama maalesef kullanamadık. dedi.

meclisPERSONEL ALIMI

Ek olarak verilen Bodrum Belediyesine personel alımı ile ilgili soru önergesinde söz alan MHP meclis üyesi Mustafa Paşalı; Belediye ‘de zaten elaman fazlası var tasarruf etmemiz gerekmektedir diyerek Bodrum ve Büyükşehir belediyelerinin borçlarına işaret etti.

Büyükşehir Belediyesinin 3 trilyon Bodrum Belediyesinin “120 Milyon Borcu var bu borçlarla hizmet yapılamaz   Bodrum’a Devlet desteği şart dedi.

KOCADON’DAN MEHMET TOSUN’A TEŞEKKÜR…

Gündemin ikinci maddesi olan, Konacık’ta e Kapalı Pazar yeri olarak yapılan alanın bir kısmının kültürel tesis alanı olarak kullanılmasına yönelik teklifin görüşülmesi sırasında belediye başkanı Mehmet Kocadon, salonda bulunan MHP Bodrum İlçe başkanı Konacık Belediyesi eski dönem başkanı Mehmet Tosun’a “Mehmet başkanım eline sağlık, gerçekten çok güzel bir yer yapmışsın. Pazaryeri gibi kullanmanın dışında alanın bir kısmının kültürel tesis alanı olarak kullanılması talep edilmektedir” dedi.

Mehmet Tosun ise “Biz orayı fuar alanı, kapalı otopark ve pazar yeri olarak düşündük ve öyle kalmasını arzu ediyoruz” dedi.

Söz alan , MHP’li belediye meclis üyesi Mustafa Paşalı, CHP’li meclis üyesi Ali Öztürk’ün Karaova’da yaptığı çalışmaya destek olması amacıyla “Ali kardeşimizin güzel bir projesi var. Biz oradaki alanda köylülerin sürekli satış yapmasını isteriz” dedi.Önerge oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantı sonrası sorularımızı yanıtlayan Paşalı; Hepimiz Bodrum’da yaşıyoruz, bizim tek derdimiz Bodrum ama maalesef yerel yönetimlerin gücü ile yapılacak hizmetin olmadığını sel felaketinde gördük. Bizler MHP olarak genel başkanımızın ‘da ifade ettiği gibi MHP’siz bir koalisyonun olmayacağını , bunun içinde Bodrum’un artık Ankara’da temsil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bodrum’da 13 arıtma tesisinin  sadece biri çalışıyor.

Büyükşehir Belediye meclis toplantısında sayın Osman Gürün aynen şu ifadeleri kullandı. Bodrum’da 13 arıtma tesisi var sadece Konacık’daki tesisimiz % 60 oranında çalışıyor bu tesislerin yapılabilmesi için 1 milyar TL ihtiyaç var dedi bunu da kamuoyunun gündemine bırakıyorum dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.