Anasayfa » Güncel » GÜNDÜZ SAYLAN KIZILAĞAÇ’TA TOPRAĞA VERİLDİ

GÜNDÜZ SAYLAN KIZILAĞAÇ’TA TOPRAĞA VERİLDİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) onursal başkanı  Türkan Saylan‘ın, 72 yaşında yaşamını yitiren kardeşi emekli makine mühendisi Gündüz Saylan yaşamakta olduğu Kızılağaç’ta toprağa verildi. 

ÇYDD ve CHP üyesi, Karya Kültür ve Sanat Derneği kurucularından, Kızılağaç’ta yaptığı evinde 14 yıldır eşi Ayla Saylan yaşayan ve yöresinde yerel halk tarafından da çok sevilen, herkesin “Gündüz Abi”si iki yıl önce yakalandığı kanser hastalığına daha fazla direnemedi.

Evli, 2 çocuk babası olan, Türkan Saylan‘ın kardeşi emekli makine mühendisi Gündüz Saylan, geçen 13 Ocak sabahı, tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi‘nde yaşamını yitirdi. Saylan için bugün öğlen, Bodrum‘daki Adliye Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Saylan’ın eşi Ayla Saylan, oğlu Ufuk Saylan, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya, ÇYDDGenel Sekreteri Osman Karaduman, ÇYDD Bodrum İlçe Başkanı Nadiye Sarıtosun, sanatçılar Selçuk Alagaz, Zaliha ve yaklaşık 800 kişi katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da cenazeye çelenk gönderdi. Kadınların da saf tuttuğu cenaze namazının ardından Saylan’ın bir süre omuzlarda taşınan cenazesi Kızılağaç Mahallesi Mezarlığı’na götürülmeden önce, kısa bir süre evinin önünde bekletildi. Dostları Saylan’ın “AYGÜN” evini ziyaret ederek, sürekli bir şeyler ürettiği atölyesini gezdi. Ardından Saylan, eşinin ve dostlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

ABLASININ BÜSTÜ’NÜ GÖREMEDİ

Geçtiğimiz aylarda Bodrum Belediye Meclisi’nin aldığı bir kararla Türkan Saylan’ın büstü Tepecik Kahvesi’nin yıkılmasıyla oluşan meydana konacaktı. Cenaze törenine katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Gündüz abimizle çok güzel anılarımız oldu. Pozitif enerjisi  ile, bize hep sevmeyi, olumlu olmayı öğretti. Çok renkli bir kişiliği vardı. Gönül isterdi ki, çok istediği ablasının büstü bitseydi ve yerine konsaydı. Yetişemedi ama onun anısını hep yaşatacağız. Ne yazık ki böyle değerler kolay bulunmuyor”

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.