Anasayfa » Ekonomi » “YENİ ROTALAR ÇİZİYORUZ”

“YENİ ROTALAR ÇİZİYORUZ”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu’nun yeni yönetimi ve acentalar, Bitez’de kahvaltıda buluştu.

TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve yeni yürütme kurulu üyeleri, seyahat acentaları ile Bitez’de Sultan Restorant’ta buluştu. Turizmin içinde bulunduğu kriz günlerinin nasıl aşılacağının da konuşulduğu toplantının konuğu, Van’a tayini çıkan ve şu anda Bodrum’da iznini geçiren  Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş ve eşi idi.

“NEREDEN BAKTIĞINIZA BAĞLI”

Sevinç Gökbel kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada özetle “zor ve kötü günler geçiriyoruz. Ancak, gün daha çok bir arada olma, birlik ve dayanışma içinde olmamız gereken günlerdir. Her zaman olduğu gibi, mesele mevcut duruma nereden baktığınızdır. Biz çözüm odaklı bakmaya çalışıyoruz, çıkış yolları arıyor ve yeni projeler geliştirmeye çalışıyoruz” diyerek, son dönem Bodrum Emniyet Müdürü olan Can Candaş’ı plaketlerini vermek üzere davet etti. Gökbel, Bodrum Basınına da özellikle teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

“SADECE GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAKLA KALMADI”

Sevinç Gökbel Candaş ile ilgili olarak şunları söyledi: “Müdürümüz görev yaptığı süre içinde, sadece turizmin güven ve huzurla yaşanması için görev yapmadı. O kocaman kara kara gözlerindeki sıcak bakışları ile; hep bizimle, güvenliğin dışında ne yapılabiliriz diyerek, yanımızda oldu, gezilerimize katıldı. Yaşayarak sorunlarımızı algılarken, dostluğu ile de gönüllerimizde hep yer aldı. Kendisine sadece plaket vermeyerek, bir de sürpriz yapmak istedik. Yunan Adaları’na yaptığımız bir gezideki fotoğraflarımızdan oluşan bir anıyı sunmak istiyoruz. Diliyoruz ki, her zaman bu anımız, bulunduğu her yerde, her görev alanında yanında olsun, bizleri unutmasın. Yeni görev yeri olan Van’da da başarılar diliyor ve düzenleyeceğimiz bir gezi ile kendisini orada da ziyaret edeceğimizi bilmesini istiyoruz”.

Yeni görev yeri Van olan ve iki aylık izni nedeni ile Bodrum’da olan Can Candaş ise “Daha önce Yatağan ve sonrası Bodrum’da görev yaparak yıllardır Tursab ve Sevinç Abla ile beraber olduk. Güzel anılarla ve dostlukla ayrılıyorum ama bu bir veda değil. Yine beraber olacağız, görüşeceğiz. Her şey için teşekkür ediyorum.” dedi.

“YENİ ROTALAR ÇİZİYORUZ”

TURSAB bünyesinde deniz turizmi alanında faaliyet gösteren “Apak Turizm A.Ş” adına görüşlerine başvurduğumuz İbrahim Apak ise, turizmde 2016 yılı ve yeni yılı değerlendirdi: “2016’da deniz turizmi anlamında sezonun nisan ayında başladığını kabul edersek, 15 Temmuz darbe girişimi ile sezon bitti. Şok yaşadık yani. Bu şoku atlatanlar, kısa bir süre de olsa seyahatlerine devam ettiler. Ancak, yabancı gruplar ülkelerine hava yolu ile Türkiye üzerinden dönmediler. Yunan Adası Kos üzerinden dönüş yaptılar. Sonraki haftalarda turları olan gruplar ise, güzergahlarını Yunanistan’a çevirdiler, çevirdik yani. Ve daha da sonrasında iptaller başladı. Teknelerimiz yüzen oteller olması nedeni ile, 2017 için müşterilerimiz başka güzergahlara yönlenmemizi istiyor. Yunanistan ve Hırvatistan turları isteniyor bizden, oralara turlar düzenliyoruz biz de mecburen.  Bazı acentalarımız ise, oralardaki acentalar aracılığı ile çalışma imkanı oluşturuyorlar.”

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.