Anasayfa » Kültür - Sanat » “KALBİM BODRUM’DA KALDI”

“KALBİM BODRUM’DA KALDI”

Artçı Sanat’ın  organizasyonunda bu akşam Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelenen, usta sanatçı Sumru Yavucuk’un  “Shirley” adlı  oyununda kültür merkezini tamamen doldu. Bodrumlu sanatseverlere oyun bitiminde  sanatçı “kalbim Bodrum’da kaldı diyerek” veda etti.

Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelenen Sumru Yavrucuk’un  tek kişilik oyununda tüm koltuklar doluydu. Artçı Sanat’ın kış aylarında sıklıkla Bodrumluları buluşturduğu tiyatro gecelerinden, belki de en kalabalığı bu akşam yaşandı. 450 kişilik salonun tüm koltukları doluydu.

KALBİM BODRUM’DA KALDI”

İki perdeden oluşan oyunda sanatçı Sumru Yavrucuk olağanüstü performansı ile, tek kişilik oyunu adeta çok sanatçılı gösteriye dönüştürdü. Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin hayatı, feminist bir arkadaşının aldığı tatil amaçlı bir uçak bileti ile birden değişir. Kendisini Bodrum’da bulan Shirley’in hayatı değişmiş ve ülkesine, kocasına, evine dönmeden artık özgür bir kadın olarak Bodrum’da garson olarak çalışmaya  başlamıştır.   Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen oyun, bu kez Türkçe versiyonu ile Bodrum’da sahnelendi.

İzleyicilerin yoğun alkışları ile dakikalarca sahnede kalan Yumrucuk’la, oyun bitiminde konuşmak istedik. Ancak sanatçının yorgunluğuna ve performansına duyduğumuz saygı nedeni ile, bir iki kelime ile bize birşey demek ister misiniz diye sorduğumuzda “kalbim Bodrum’da kaldı” dedi.

sumru-jpg2sumru-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6sumru-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5sumru-jpg2-jpg3-jpg4

Shirley Hakkında

 

Yazarı: Willy Russel
Çeviren: Evren Ercan
Yöneten/Oynayan: Sumru Yavrucuk
Dekor Tasarım: Nurdan Aliyazıcıoğlu
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Prodüksiyon: Tebdil-i Mekan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.