Anasayfa » Çevre » KALEMLERDEN FESLEĞEN VE KADİFE ÇİÇEĞİNE YOLCULUK

KALEMLERDEN FESLEĞEN VE KADİFE ÇİÇEĞİNE YOLCULUK

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklara çevre bilinci kazandırmak için başlattığı “Yeşeren Kalem” projesi, Türkiye‘nin her yerinden ilgi görüyor.

Projenin sosyal medyada tanıtılmasının ardından birçok ilden öğretmenler, belediyeyle iletişime geçerek kalem talebinde bulundu. Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü de öncelikli olarak doğu illerindeki köy okullarına kalem gönderdi. İlk etapta Mardin, Hakkâri, Diyarbakır, Siirt, Batman, Van, Bitlis, Cizre, Ağrı, Şırnak gibi illerin köy okullarına ulaşan kalemler, öğrenciler ve öğretmenlerden tam not alırken öğretmenler, Büyükşehir Belediyesi’ne bu duyarlı proje için teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çevreye duyarlı ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmenin önemini vurgulayarak, “Türkiye’nin hemen her yerinden, yeşeren kalemlerimize talep geliyor. Öncelikle öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Kalemlerimiz sayesinde öğrencilerimiz bir canlının sorumluluğunu alacak, onu büyütecek ve bu süreci takip edebilecek. Kalemlerimizden elimizden geldiğince herkese göndermeye çalışıyoruz, yine de tüm talepleri karşılamamıza imkan yok. Yeşeren kalemlerimize ilgi gösteren herkese tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Arkasında bitki tohumu bulunan yeşeren kalemler, bittiği zaman toprağa dikildiğinde birkaç hafta içinde filizleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara dağıttığı kalemlerde, fesleğen ve kadife çiçeği tohumları bulunuyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.