Anasayfa » Çevre » KARAOVA 12 AY TURİZME NASIL KATILIR?…PANELE DAVET…

KARAOVA 12 AY TURİZME NASIL KATILIR?…PANELE DAVET…

Bodrum Belediyesi, Bodrum Kent Konseyi, Karaova- Der ortaklığı ve Milas Belediyesi, Milas Kent Konseyi’nin katkıları ile önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan 1. Karaova Bağbozumu Buluşması öncesi, 19 Eylül’de 12 ay turizmin yapılabilirliği adına alternatiflerin de konuşulacağı panel düzenleniyor.

TIKLAYINIZ:

Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantında, 26-27 Eylül 2015’de Bodrum Mumcular’da gerçekleştirecek 1. Karaova Bağbozumu Buluşması ve 19 Eylül’de düzenleyecek panelle ilgili  bilgi verildi. Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ve Karaova-Der Başkanı Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Ali Öztürk’ün  basın mensuplarına özetle şu bilgileri verdiler.

“26-27 Eylül tarihlerinde Mumcular’da yapılacak olan Bağ Bozumu Buluşması’nın Karaova Havzası’nda yer alan 14’ü Bodrum, 8’i Milas’tan toplan 22 köyde var olan değerlerin ortaya çıkarılmasının amaçladık. 19 Eylül Cumartesi Günü saat 14.00-16.00 arası de İsis Otel’de yapılacak olan Turizmde Yeni Yönelişler, Agro Turizm ve Bodrum Gerçeği konulu panelde Bodrum’da 12 ay turizm yapılabilmesi adına alternatifleri konuşacağız. Ünüversiteden, GEKA’dan ve TURSAB’dan temsilcileri dinleyerek etkinliklerin kapısını aralayacağız.

Bize göre Karaova projesi, kıyıya sıkışıp kalan bu yüzden sürekli kan kaybeden turizmin iç bölgelere açılan ilk kapısını aralayacaktır. Bizim nihai hedefimiz turizmi Yatağan’la Kavaklıdere’yle Muğla’yla buluşturmaktır. Çünkü turizmi çeşitlendirmek için bu bölgelerde iklimden ürüne eşsiz değerler var. Unutmayalım Bodrum’dan yola çıkan bir turist otobüsü bir bir buçuk saat içinde Stratonikeia’ya, Lagina’ya, Göktepe’ye, Gökbel’e, Kavaklıdere’ye, Pisi’ye, Kozağaç’a, Muğla’ya ulaşabilmektedir.

Geliniz 19 Eylül’de İsis Otel’de dinleyelim, 26 – 27 Eylül’de Karaova’ nın kalbi, Mumcular’da öğrenelim, paylaşalım… Ve akşama meydan ateşinin çevresinde binler, on binler olup zeybeklerimizi oynayalım.”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.