Anasayfa » Güncel » MERTER KOLEJİ VE BOSİAD MÜHÜRLENDİ

MERTER KOLEJİ VE BOSİAD MÜHÜRLENDİ

Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Merter Koleji ve BOSİAD  (Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği)  binaları mühürlendi. 10 kişi de gözaltında.  (Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği)

Bodrum’un Konacık Mahallesi’ndeki Özel Merter Eğitim Kurumları bünyesinde olan Merter Koleji’nde  geçtiğimiz günlerde yapılan aramaların ardından bugün öğle saatlerinde mühürlendi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında okulun, Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince mühürlendiği öğrenildi. Okulda görevli öğretmenlerin eşyalarıyla okuldan çıktıkları görülürken, bu geceden itibaren okul idarecileri, öğretmenler ile bazı iş adamlarının da aralarında olduğu 10 kişinin kentte gözaltına alındığı kaydedildi. Gözaltına alınanların bilgisayarlarına da el konuldu. Mühürlenen okula daha önce çocuklarını kayıt yaptıran bazı velilerin, darbe girişimi sonrası gelip kayıtlarını sildirdiği öğrenildi.

BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Bodrum’da bulunan Merter Koleji ve BOSİAD isimli kurumlara bağlantılı olarak FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne finansal kaynak sağlamak üye olmak suretiyle üye olmak suçlamasıyla, daha önceden arama – el koyma işlemleri yapılan şahıslardan 10 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltı talimatı verilen diğer şahısların ikametlerinde olmadıkları anlaşılmıştır, yurt dışına çıkış yasağı konularak yakalama çalışması Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerince devam etmektedir. Şahısların Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemleri sonrası adliyeye sevkleri sağlanacaktır. Gelişmeler ayrıca bilgi verilecektir”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.