Anasayfa » Politika » “SEL FELAKETİNDEN ZARAR GÖRENLERİN BORÇLARI ERTELENECEK Mİ?”

“SEL FELAKETİNDEN ZARAR GÖRENLERİN BORÇLARI ERTELENECEK Mİ?”

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan   Bodrum’da yaşanan sel felaketine ilişkin, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na 28.09.2015 tarihli yazılı soru önergesi sundu.

unnamed (2)BODRUM’DA YAŞANAN SEL FELAKETİNDEN ZARAR GÖRENLERİN BORÇLARI ERTELENECEK Mİ?

Bu soru MHP Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN tarafından soruldu. Erdoğan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde 22 Eylülde Bodrum’da yaşanan sel felaketinin meydana getirdiği zararı gündeme getirdi.

 

Soru önergesinde yaşanan felaketin esas sebebini çarpık kentleşme ve yıllardır görmezden gelinen alt yapı yetersizliği olarak tanımlayan Erdoğan; “Muğla ilimizin Bodrum ilçesi ülkemizdeki turizm merkezleri arasında güzide bir yere sahiptir. Doğal güzellikleriyle de hayranlık uyandıran güzel ilçemiz Bodrum geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketiyle gündeme gelmiş; çarpık şehirleşmenin ve yıllardır görmezden gelinen alt yapı yetersizliğinin nelere mal olabileceğini bizlere bir kez daha göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

unnamed (3)Devlet; Devlet Olmanın Gereklerini Bir An Önce Yerine Getirmelidir

 

“Gerçekleşen sel felaketinde onlarca işyerini su basmış, onlarca konut ve taşıt sel sularına teslim olmuştur. Vatandaşlarımızın mağduriyeti azımsanamayacak derecede büyüktür. Zaten zor bir dönemden ve kötü bir turizm sezonundan geçen esnafımız yaşanan felaket sonucunda ekmek kapılarının kullanılamaz hale gelmesiyle birlikte daha da zor duruma düşmüştür.” Diyen Erdoğan soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Konutlarını sel basan, taşıtları sele kapılıp kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımızın sayısı da azımsanmayacak kadar büyüktür. Dolayısıyla; sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, devlet bu zor günlerinde vatandaşlarımızın yanında olmalı, kudretini ve devlet olmanın gereklerini bir an önce yerine getirmelidir.”

Bodrum’da Yaşanan Sel Felaketinden Zarar Görenleri Kredi Borçları Ertelenecek Mi?

MHP’li Erdoğan soru önergesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

Bodrum ilçemizde 22.09.2015 tarihinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören toplam işletme, konut ve taşıt sayısı kaçtır?

Bodrum ilçemizde 22.09.2015 tarihinde meydana gelen sel felaketinin yol açtığı toplam maddi hasar ne kadardır?

Bodrum ilçemizde 22.09.2015 tarihinde yaşanan sel felaketinde zarar gören işletmelerin ekonomik darboğazdan çıkması için hükümetinizin öngördüğü bir çalışma programı var mıdır? Bodrum ilçemizin afet bölgesi ilan edilmesi düşünülmekte midir?

İşletmeleri, yuvaları ve taşıtları kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımızın kredi borçlarının silinmesi, ertelenmesi veya yapılandırılması yönünde hükümetiniz tarafından sürdürülen bir çalışma var mıdır? Eğer böyle bir çalışma varsa hangi aşamadadır?

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.