Anasayfa » Kültür - Sanat » SERGİ ALANLARINA SIĞMADILAR…

SERGİ ALANLARINA SIĞMADILAR…

Turgutreis’te Halk Eğitim Akşam Sanat Okulu kursiyerleri, kış sezonunu muhteşem bir sergiyle kapattılar.

Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde  bugün yapılan açılışla binaya sığmayan bir sergi gerçekleşti. Bodrum Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu öğretmenlerinin, yıl boyunca resim (yağlı boya, sulu boya, kara kalem), üçboyutlu resim, ebru, seramik, çini, minyatür, takı, biçki dikiş, kırk yama ve nakış gibi dallarda verdikleri kurslar sonuçlandı.

BİNAYA SIĞMADILAR

Öğrenim yılı başında kurslara yaklaşık 800 öğrenci kayıt oldu ve yaklaşık 400den fazla  öğrenci devamlılığını sürdürerek bugün sergilerini açtılar. Halk Eğitim Müdürü Mehmet Ünal, öğrencilerin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, serginin açılışını yaptı. Halk Eğitim bünyesinde oluşan bir grup Zeyyzat Mandalinci Okulu minikleri de folklor gösterileri ile güne renk kattılar. Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nin iki binasından birinin tadilat nedeni ile kullanılamadığı ifade edilirken, sergilenen eserlerin  mevcut binaya sığmadığı ve çini çalışmalarının bir kısmının bahçede sergilendiği dikkat çekti.   Yarımada’nın çeşitli bölgelerinde bulunan Halk Eğitim Akşam Sanat Okulları’nın en fazla talebesi Turgutreis’te. Yaz sezonunda resim, minyatür ve çini kursları devam ediyor.

halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4halkeğitim sergi.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5halkeğitim sergi.jpg2.jpg3halkeğitim sergi.jpg2

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.