Anasayfa » Politika » ŞOFÖRLER ODASI BASKIDAN ŞİKAYETÇİ
BODRUM / DHA: MUGLA'NIN BODRUM ILCESI'NE GELEN ULASTIRMA, DENIZCILIK VE HABERLESME BAKAN YARDIMCISI YUKSEL COSKUNYUREK, AK PARTI BODRUM ILCE BASKANLIGI'NDA SOFOR ESNAFI ILE BIR ARAYA GELDI. BODRUM SOFORLER ODASI BASKANI HASAN KABLI HAZIRLADIKLARI RAPORU COSKUNYUREK'E VEREREK SORUNLARINI ANLATTI. (FOTO: OSMAN URAS / BODRUM, DHA)

ŞOFÖRLER ODASI BASKIDAN ŞİKAYETÇİ

Şoför Esnafı Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’e sorunlarını anlattı. Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek’den Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi  (UKOME) ile yaşadığı sıkıntılara çözüm desteği talebinde bulundu.

Bodrum’a  gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek şoför esnafını dinledi.  Muğla’da 2 gündür, özellikle Karayolları’nın yapmış olduğu çalışmalarla ilgili detaylı incelemelerde bulunduklarını belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bodrum’a  geldi.  Coşkunyürek, AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nda, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da aralarında yer aldığı oda yönetiminden yetkililerle bir araya gelip sorunlarını  dinledi. AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci ve Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’inde hazır bulunduğu görüşmede Kablı ve beraberindekiler, sorunları ile ilgili hazırladıkları raporu bakan yardımcısı Coşkunyürek’e sundu.  Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin  (UKOME) bazı uygulamaları nedeniyle sıkıntı yaşadıkları, büyükşehirden Bodrum’a gelen toplu taşıma araç sayısının fazla olduğu savunularak şoför esnafının zor duruma olduğu öne sürüldü.  İsteklerinin şoför esnafı için olduğunu vurgulayan Kablı, geçen Ocak Ayı’nda Ankara’da AK Parti Grup toplantısına katıldığını kastederek “Ankara’da grup toplantısına katıldım. Çiğdem Hanım da vardı.  Bir hafta sonra Bodrum’a 20 araç daha geldi” dedi.

“KARAYOLLARI ÇALIŞMALARINI DETAYLI İNCELEDİK”

Muğla’da 2 gündür, özellikle Karayolları’nın yapmış olduğu çalışmalarla ilgili detaylı incelemelerde bulunduklarını belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek,  talep üzerine Bodrum’a geldiğini belirtti.  Karayolları dışında yeni projeler ve limanlar konusundaki çalışmaları da yerinde görmek maksadıyla bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Coşkunyürek “ Detaylı şekilde Karayolları’nın çalışmalarını masaya yatırdık. Daha güzel bir Muğla’yı oluşturma adına yapılan bir çalışma. Yapacaklarımız Bodrum için Muğla için hayırlı olur”  dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.