Anasayfa » Çevre » ‘TARİHİ MEZARLIK’ OLDU ‘HURDALIK’

‘TARİHİ MEZARLIK’ OLDU ‘HURDALIK’

Sahibinden kiralayıp mezarlığı hurdalığa çevirdiler. Gümbet’te uzun yıllar önce bulunan tarihi mezar bakımsızlık ve çevresindeki hurdalar nedeniyle kötü görüntü oluşturuyor. Arsa sahibinden kiralandığı iddia edilen arazinin hemen yanında bulunan okula giden öğrenciler her gün bu kötü manzarayla karşı karşıya kalıyor.

Gümbet Mahallesinde bulunan Ayşe Gülsevim – Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesibahçesinin yan tarafında bulunan ve günde yüzlerce öğrencinin gördüğü tarihi mezarın çevresi kim tarafından konulduğu bilinmeyen hurdalarla kaplandı. Tarihi mezarın bulunduğu alanın bir kısmının da okula ait olduğu öğrenilirken, mezarın olduğu bölümün bulunduğu arazinin kime ait olduğu bilinmiyor. Mezar dışında kalan alanlarda da çok sayıda hurda gözükürken, bölgenin hurdacılar tarafından arsa sahibinden kiralandığı iddia edildi.

Bodrum‘un çevresinde daha öncede tarihi alanlarda bu tür olaylara rastlanmış, çıkan haberlerin ardından Bodrum Su Altı ve Arkeoloji Müzesi ekipleri gerekli önlemleri almıştı.Bodrum ve çevresinde bu tür tek başına kalmış çok sayıda tarihi alan bulunduğu ve ekip sayısının az olduğu bilindiği için yetkililer bu tür alanları devamlı kontrol altında tutamıyor. (Haberler.com)

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.