Anasayfa » Çevre » ULUSLARARASI FİZİK KONGRESİ BAŞLIYOR

ULUSLARARASI FİZİK KONGRESİ BAŞLIYOR

“Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresi” 6 – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum Belediyesinin ev sahipliğinde, Bodrum Kaymakamlığı, TÜBİTAK, TÜBA, İstanbul, Amasya, Ardahan, Kars, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversiteleri, Şişecam ve İSO destekleri ile Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi – Konacık, Bodrum’da gerçekleşiyor.

TÜRK FİZİK DERNEĞİ BASIN DUYURUSU

Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresinin Açılış Töreni 6 Eylül 2017 sabah saat 09:00 da başlayacaktır. Kongreye,

Esengül CİVELEK – Muğla Valisi 

Bekir YILMAZ – Bodrum Kaymakamı 

Mehmet KOCADON – Bodrum Belediye Başkanı

Dr. Orkun HASEKİOĞLU – TUBITAK Başkan Yardımcısı
Prof. Dr. Mehmet BİBER – Ardahan Üniversitesi Fizikçi Rektörü
Prof. Dr. Cevdet COŞKUN – Giresun Üniversitesi Fizikçi Rektörü
Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT – Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fizikçi Rektörü

Prof. Dr. Metin ORBAY – Amasya Üniversitesi Rektörü

Prof. Alexander PETROV – Balkan Fizik Birliği Başkanı

Dr. Boce MITREVSKI – Makedonya Fizik Derneği Başkanı

Prof. Dr. Yeşim ÖKTEM – İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Şener OKTİK – Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı

Ayrıca Türk Fizik Derneği Özel Onur Ödülü alacak olan Habertürk TV Teke Tek Program yapımcısı ve sunucusu Fatih ALTAYLI da katılacaklardır.

 

Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresi’ne, konularında uzman 30 Türk ve yabancı çağrılı konuşmacıların yanında; yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte 750 civarında fizikçi bilim insanının katılımı beklenmektedir. Bilim kurulu üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda, 678 adet sözlü, 430 adet poster bildiri kongrede sunulmak üzere kabul edilmiştir.

Türk Fizik Derneği’nin düzenlediği bu kongre, ülkemizdeki fizikçiler ile Dünya’daki  alanında uzman fizikçileri bir araya getirmeyi; uluslararası katılımla, yurt içinde ve yurt dışında çalışan bilim insanlarının bilimsel gelişmeler hakkında bilgi alışverişi ve işbirliği olanaklarını arttırmasını hedeflemektedir.

Açılış konuşmalarından hemen sonra ödül törenine geçilecektir. Ödül töreninden hemen sonra  Türk Fizik Derneği 33. Uluslararası Fizik Kongresi’ne katılacak olan protokol için plaket töreni yapılacaktır.

 

Aynı gün yani 6 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 16:00  da da Herodot Kültür Merkezinde “Türkiye’nin CERN’e (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) Ortak Üyeliği: Gelişmeler ve Beklentiler” konulu bir de panel düzenlenecektir.

 

Yine aynı gün akşam saat 20:00 da Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet KOCADON fizikçi katılımcılar için TRAFODA hoşgeldiniz kokteyli verecektir.

 

Katılımınızı bekler saygılar sunarım.

Prof. Dr. Baki AKKUŞ
Türk Fizik Derneği Başkanı

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.