Anasayfa » Çevre » ÜRETİCİ PAZARI’NDAN KARGOYA…

ÜRETİCİ PAZARI’NDAN KARGOYA…

Tohum Derneği bünyesinde üretilen organik gıda ve el sanatları ürünleri, kargo ile Türkiye ve dünyanın dört bir köşesine pazarlanmaya başlandı.

Bodrum İlçesi’nde 6 yıl önce kurulan Bodrum Tohum Derneği’nin Başkanı Elvan Sağbili, yaklaşık 4-5 yıldır kendi tohumlarından ürettikleri organik sebze, meyve ve el sanatları ürünleri Bodrum Üretici Pazarı’nda satışa sunduklarını açıkladı. Sağbili, yoğun talep üzerine ise Türkiye ve dünyanın dört bir yanına kargo ile ürün göndermeye başladıklarını söyledi. Bodrumlu çiftçilerin hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanmadan tamamen organik ortamda ürettikleri zeytin, zeytinyağı, kuru bakliyat, pekmez, buğday ekmeği, sabun, tahta kaşık, kına, dağ nanesi, çoban çantası, ıhlamur, adaçayı, peksimet, sabun ve çömlek gibi el yapımı ürünleri pazarda sattıklarını dile getiren Sağbili, “Her Çarşamba Bodrum Otogarı üzerinde kurulan pazara yerli ve yabancıların ilgisi büyük oldu. Kendi ülkelerine veya kentlerine döndüklerinde organik ürünlerden temin etmek isteyenler için artık kargo ile satışa başladık. Yaklaşık 100 üretici tarafından üretilen ve mevsimine göre ürün çeşidi 200-400 arasında değişen tamamen organik ürünleri derneğimizin denetiminde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir ucuna gönderiyoruz. Bize mail ile ulaşanlara organik ürünlerin listesini ve fiyat tarifesini sunuyoruz. Ürettiğimiz tohumlardan elden edilen ürünlerle birlikte sağlıklı ve nitelikli yiyecekler sunarken bir yandan da Bodrum’a özgü ürünlerin korunması ve yaşatılması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Bodrum’un organik ürünlerinden elde etmek isteyenlerin bodrumureticipazari@gmail.com adresine mail gönderebileceğini hatırlatan Sağbili, ürünleri Bodrum Tohum Derneği ve Bodrum Üretici Pazarı’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan inceleyebileceklerini belirtti.

ÜRÜN GARANTİSİ

Ulaştırılan tüm ürünlerin üzerinde bir etiket olduğunu ve etikette ürün içeriği, üreticinin adı, üretim yeri ve yaklaşık üretim- tüketim-dayanma tarihleri yazacağını söyleyen Elvan Sağbili, “Alınan üründen memnun olunmadığı takdirde ürünü kargoya vererek iade edilebilir. İade ettiğiniz ürün yerine para iadesi yapılmayacak, bir sonraki kolinize istenilen eş değer bir ürün konulacak” diye konuştu

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.