Anasayfa » Çevre » AKYARLAR SIRTLARINDA YANGINA HAVADAN MÜDAHELE DEVAM EDİYOR

AKYARLAR SIRTLARINDA YANGINA HAVADAN MÜDAHELE DEVAM EDİYOR

24 Saatin ardından süren yangın ve söndürme çalışmalarının ardından, 14.30 sularında Akyarlar sırtlarında havadan müdaheleler tekrar başladı.

İslamhaneleri Mahallesi’nde sabah saatlerinde başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle Akyarlar Mahallesi, Karaincir ve Aspat bölgesine yayıldı. Yangın sebebiyle bölgede yaşayan vatandaşlara korku dolu anlar yaşadı. Yaklaşık 24 saat süren yangın, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan yapılan müdahaleler sonucu, kontrol altına alındı.Ancak, havadan yapılan müdahele çalışmalarının 14.30 sularında tekrar başladığı gözlendi.
yangın2
Yangın söndürme çalışmalarında, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 25 itfaiye aracı, 75 orman işçisi, 20 kişilik AKUT ekibi, 7 arazöz, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri ve çok sayıda 112 Acil Servis Ambulansı seferber oldu. Sabaha kadar etkisini sürdüren yangında, 10 vatandaş ve 1 itfaiye eri ise dumandan zehirlendiği için hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 220 hektarın kül olduğu bölgede, soğutma çalışmaları devam ediyor..
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.