Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM CUP’TA KAMPANA ÇALDI ve DENİZCİSİ, ÇEVRECİSİ, SANATÇISI “BODRUM’A SAHİP ÇIKTI”

BODRUM CUP’TA KAMPANA ÇALDI ve DENİZCİSİ, ÇEVRECİSİ, SANATÇISI “BODRUM’A SAHİP ÇIKTI”

28. kez start alacak The Bodrum Cup,  geleneksel kampana çanının çalınması ile resmen başladı. Kortejde Bodrum Kent Konseyi’nin “Bodrum’a Sahip Çıkıyoruz” yazılı tişortlar ile yer aldığı kalabalık bir gurup “Gündoğan Çetili’de Dolguya Hayır” pankartının altında yer aldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Palmarina Bodrum’un sponsorluğunda bu yıl 28.’si düzenlenen The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta, kortej yürüyüşü ve geleneksel kampana çanı çalma etkinlikleri ile başladı. Marina Yat Kulüp Bodrum’da, yarışan ekiplere yönelik olarak düzenlenen brifngin ardından, kortej yürüyüşü yapıldı.  Yürüyüşe, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon, Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Teknik Komite Başkanı Uğur Ayaz, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Gündüz NAlbantoğlu, Bodrum Liman Başkanı Atilla Beyli ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve Bodrumlu vatandaşlar katıldı.

“BODRUM’A SAHİP ÇIKIYORUZ”

Bodrum Kent Konseyi korteje kalabalık bir grupla, üzerinde “Bodrum’a Sahip Çıkıyoruz” yazılı tişortlarla katıldı.  Konsey üyelerinin sundukları tişortları, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da giydi.

Gündoğan  Çetiili Burnu’nda , Efe Bezci’ye ait Besa Marin Tur. İşl. A.Ş.  tarafından imar yolu açma izni ile başlatılan hafriyatın denize dökülmesi sonucu oluşan 32 dönümlük dolgu alanı ile kıyı şeridinin değiştirilmesine ve  Kaymakamlık kararı ile dolgunun tahliye edilme  süresinin bitmesine rağmen;  firma tarafından hiçbir girişimin olmaması üzerine Bodrum Kent Konseyi  üyeleri ve Gündoğanlılar “Gündoğan Çetili’de Dolguya Hayır” pankartlarının altında katılarak tepkilerini gösterdi. DENİZDE DOLGU TERÖRÜNE HAYIR–BESA, BESA BİLSENE…BAŞKA BODRUM YOK- BESA DOLGUNU KALDIRSANA- BU DOLGU RUHSATA SIĞMAZ- YASALAR ÇETILI ‘DE GOREV BASINA- BALIK TÜRLERİNİ PİSLİKLERİNİZLE YOK EDEMEYECEKSİNİZ- ÇETİLİ’DEN ELİNİ ÇEK, İŞİNE BAK- BU DOLGULAR TEKNELERE TEKERLEK TAKTIRIR- DENİZDEKİ CANLILARA KIYMAYIN” yazan pankartlarla, dolgu alanının boşaltılmasını vurguladılar.

14714880_10154598233782552_7392004286087858725_o 14724469_10154598214587552_1220433465573699589_ngundogan-yuruyus

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.