Anasayfa » Çevre » GÖKOVA OKLUK KOYUNDA YİNE NELER OLUYOR?

GÖKOVA OKLUK KOYUNDA YİNE NELER OLUYOR?

Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun yapılmakta olduğu Gökova Okluk Koyu’nda denize dökülen atıklar, denizcileri dehşete  düşürdü.

Uzunca bir süredir  inşaatı devam eden Cumhurbaşkanlığı Konutu, kesilen binlerce ağaçlar ve inşaatın doğaya verdiği zararlar nedeni ile tepkilere neden oluyordu. Bu kez de, yörede yaşayanların ve teknecilerin denizde gördükleri şaşkınlıkla karşılandı. Sosyal medya üzerinden yayılan görüntüler ve video kayıtları şaşkınlıkla izleniyor ve cevap bekleyen bir çok soruyu da beraberinde getiriyor.

1 Haziran’da bütün koyu kaplayan köpük kıvamındaki malzemenin halen ne olduğu kesinleşmiş değil. İddialara göre, İstanbul’un Şile ilçesinden tankerlerle getirtilen 120000 ton kum denize dökülüyor. Ardından, bazılarının kum köpüğü diye tanımladığı topaklar tüm koyu kaplıyor. Bu topakların patlaması halinde ortaya çıkan çamur koyu kaplayacak. Eğer bunlar inşaatlarda kullanılan dolgu amaçlı köpük topakları ise, doğada tam 5000 yıl yok olmuyorlar !

Denizciler ve vatandaşlar, bu durumu kime şikayet edeceklerini bilemez durumdalar, zira malum olduğu üzere bu çalışmaları zaten devletin kendisi yaptırıyor.

Fotoğraflar süreci anlatıyor.

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.