Anasayfa » Politika » “OTOBÜSLERE YATIRIM YERİNE, ALT YAPIYA YATIRIM YAPILMALIYDI”

“OTOBÜSLERE YATIRIM YERİNE, ALT YAPIYA YATIRIM YAPILMALIYDI”

Ak Parti Muğla Milletvekili adaylarından Nihat Öztürk, Mehmet Tire, İl Disiplin Kurulu Üyesi Kadri Amrağ ve Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, bugün sel felaketi nedeni ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

“Büyükşehir bütün kaynakları kullanıyor, Bodrum’un kaynağını da kullanıyor. Ama Bodrum’a gerekli yardımı yapmadıklarını gördük.”

“Muğla Büyükşehir Belediyesi de  destek arama konusunda bizden yardım isterlerse hükümet olarak elimizden gelen yardımız yaparız.”

Bodrum Belediyesi’nde gerçekleştirilen görüşme basına kapalı olarak yapıldı.

akpToplantının çıkışında AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in, sel felaketinin ardından  “Bodrum’un iyi bir alt yapı planlamasına ihtiyacı var. Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyesi başa çıkamadıkları bu sorunu devlet ve hükümet desteği ile çözüme kavuşturabilir.Yardımı reddetmek sorunların çözümüne değil felaketlerin daha da büyümesine yol açacaktır.” açıklamasına istinaden:

“Herhangi bir destek önerisinde bulundunuz da, ya da somut bir proje sundunuz da , Muğla veya Bodrum Belediyelerinden red cevabı geldi mi?” sorumuza, Demiralp “Hayır, şu anda öyle birşey söz konusu değil” diyerek, sözü Muğla Milletvekili adayı Nihat Öztürk’e bıraktı.

Nihat Öztürk “Biz bu hadiseye siyaseten bakmıyoruz. Bodrum halkına nasıl yardımcı, destek oluruz diye bakıyoruz. Biraz önce Başkan Kocadon’la dere ıslahlarını konuştuk. Bu konu için Pazar günü Ankara’dayız. Başkanım da çalışıyor şimdi. Hangi derelerin ıslahı gerekiyorsa DSİ üzerinden yapılacak. CHPli Marmaris Belediyesi, Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı nasıl Ankara ile çalışıyor, DSİ  ile çalışıyor ve nasıl derelerini islah ederken  kapı kapı gezip hizmet ediyorsa kendi halkına, inşallah Muğla Büyükşehir Belediyesi de  destek arama konusunda bizden yardım isterlerse hükümet olarak elimizden gelen yardımız yaparız.

Ama Bodrum sadece Muğla’nın değil, Türkiye’nin ve Dünya’nın incisi. Çizilen karizma sadece Bodrum’un değil, Muğla’nın, Türkiye’nindir. O nedenle biz bir daha bu sel felaketini kaldıramayız. Bu derelerin islahı gerek, aslında Muğla Büyükşehir Belediyemiz’in bu bütçesi var. Ulaşıma bu kadar yatırım yapıp, otobüsleri doldurup, o sektördeki insanları  canından bezdirecek  işler yapacağına, yatırımı oraya kaydıracağına, yatırımı altyapıya yapıp, insanların hayatını kolaylaştırabilirdi. Altyapı yatırımı yerine, üstyapıya makyaj yapmakla bu işlerin olmayacağını gördük. Aslında, Büyükşehir Yasası ile birçok katkı geldi, yetki verildi. Ödenekleri, paraları var.  Muğla’nın bütün kaynaklarını Ankara Akp alıyor diyorlar. Yok böyle birşey. Büyükşehir bütün kaynakları kullanıyor, Bodrum’un kaynağını da kullanıyor. Ama Bodrum’a gerekli yardımı yapmadıklarını gördük. Bodrum’un kepçesi yok, bilmemnesi yok, üç dört gündür Bodrum’da incelemelerde gördük bunları. Chpli belediyeye bunu yapan Ak Partili Belediyelere ne yapar. Bunun değerlendirmesini size bırakıyorum. Ama biz inşallah Bodrum için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.