Anasayfa » Politika » “SURİYE’DEN KAÇAN RADİKAL ÖRGÜT MİLİSLERİ EGE KIYILARI’NDA”

“SURİYE’DEN KAÇAN RADİKAL ÖRGÜT MİLİSLERİ EGE KIYILARI’NDA”

Yunan “www.pronews.gr” internet sitesi:”Suriye’den Kaçan Radikal Örgüt Milisleri Ege Kıyıları’nda”

Rusya’nın Suriye’deki saldırılarının ardından buradan kaçan örgüt üyelerinin Türkiye’ye girdikleri ve buradan Yunan adalarına, oradan da Avrupa’ya dağıldıkları öne sürüldü.

Rusya’nın Suriye’de başlattığı hava saldırısının ardından, buradaki radikal islamcı örgüt üyelerinin silahlarını bırakıp, yasa dışı yollardan girdikleri Türkiye’de, Balıkesir Ayvalık İlçesi ile Muğla’nın Bodrum İlçesi sahillerinden önce Yunan adalarına, buradan da diğer Avrupa ülkelerine dağılarak, büyük tehdit oluşturdukları ileri sürüldü.

GEÇİŞLER TAVAN YAPTI

Yunanistan’da yayın yapan “www.pronews.gr” internet sitesi, Suriye’de Rusya’dan aldığı hava desteğiyle Esad rejiminin kara hareketı başlatmasıyla zor durumda kalan Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü başta olmak üzere diğer radikal İslamcı gruplardaki milislerin silah bırakıp kaçmalarının, Türkiye kıyılarından Yunanistan’a göçmen geçişlerini arttırdığını duyurdu.

AVRUPA’YA DAĞILDILAR

Türkiye’ye yasa dışı yollardan giren bu kişilerin Balıkesir’in Ayvalık ilçesi’nden Midilli’ye, Muğla’nın Bodrum İlçesi’nden de İstanköy (Kos) Adası’na geçtikleri, buradan da diğer Avrupa ülkelerine dağıldıkları iddia edildi.

ELİ SİLAHLI VE SİVİL FOTOĞRAFLARI VERİLDİ

Haberde, büyük bölümü radikal islamcı örgüt militanlarının oluşturduğu bu milis güçlerinin askeri kıyafetli, ellerinde kalaşnikoflu, makineli tüfekli, el bombalı fotoğrafları ile Yunanistan’a geçtikten sonraki sivil fotoğraflarına da yer verildi. Bu kişilerin sadece Yunanistan değil diğer Avrupa ülkeleri için de tehlike oluşturduklarına dikkat çekildi. Fotoğraflara Yunan Sitesi’nden ulaşılabilir.

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.