Anasayfa » Politika » TOSUN “BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASINI YAKIŞIKSIZ BULUYORUM”

TOSUN “BAŞKAN ADAYLIĞI AÇIKLAMASINI YAKIŞIKSIZ BULUYORUM”

MHP Bodrum İlçe Başkanı Mwhmet Tosun, çalışan gazetecilerle kahvaltıda biraraya gelerek, gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, şehir dışında olması nedeni ile sözlerine gecikmeden ötürü özür dileyerek başlayan Mehmet Tosun “Bodrum pencerisinden siz gazeteci arkadaşlarımıza baktığımızda, çok emek verdiğinizi, Nilüfer  kardeşimiz gibi birçok başarılı habere de imza attığınızı görüyorum. Ancak, gerek örgütlü olmamanız, gerekse hiçbir kritere sığmayan ve kendisine “gazeteci” diyenlerin sayısının fazlalığı da bize sorunlar olarak yansıyor. Ancak, MHP olarak her zaman elimizden geldiğince sizlere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

“YAKIŞIKSIZ BULUYORUM”

MHP Bodrum İlçe Yönetiminin ve bazı belediye meclisi üyelerinin de katıldığı kahvaltılı toplantıda Mehmet Tosun basının sorularını da yanıtladı. Tosun, bir gazetecinin “Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adeta “Muğla Belediye Başkanlığı’na adaylığımı koyuyorum” yolundaki söylemlerinin ardından, siz de önümüzdeki dönemde Bodrum Belediye Başkanlığı’na adaylığınızı koymayı düşünür müsünüz?” şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Valla ne diyebilirim. Ben kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum ama ben bugün için kendi adıma bu tür bir açıklamayı çok doğru bulmuyorum, yakışıksız buluyorum. Bizler, parti mensubu arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle, yönetim kurulu üyelerimizle istişare ederek siyasi geleceğimizi planlıyoruz.Kişisel olarak ise, bugün için bunun konuşulmasını çok doğru bulmuyorum. Parti olarak da, Tosun olarak da yakışıksız buluyoruz. İstişare etmeden karar vermek doğru değil. Daha üç yıl var. O nedenle erken buluyorum. Bodrum’un bekleyen çok ciddi sorunları var. Bunlar tartışmalara girmeden, hızlı bir şekilde çalışmalara devam edilmeli. Bunlar şahsi olarak değil, ekibi ile birlikte ve istişarelerle, çalışılarak çözülmeli. Aynı parti içindeki başkanlar arasında bile ciddi farklılıklar, sıkıntılar var. En çok da Muğla’da yaşanıyor bu. Ama hemen aday olup, bu işi çözelim diye bir şey yok.  Zaten sorun büyükşehir yasasının Muğla için yanlış olmasından kaynaklanıyor. Bu yasa değişmeden, başkan kim olursa olsun sorunlar çözülemez. Ciddi kaynak eksiği var büyükşehirin. Muğla Milletvekilimiz Mustafa Erdoğan 30 il için bu yasanın değiştirilmesini taleb eden yasa teklifinde bulundu”.

Tosun, MHP Kurultayı ile ilgili soruya ise “şu anda fikir beyan etmek için erken. Sayın Bahçeli sağlık sorununu daha yeni atlattı. Ama inanıyorum ki, geçen dönem olduğu gibi, bu kez de demokratik ve sorunsuz bir kongre yaşayacağız” şeklinde cevapladı.

12509645_545578425607699_5451470050804139369_n

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.