Anasayfa » Güncel » VAN – BODRUM- CİZRE

VAN – BODRUM- CİZRE

Van doğumlu Vedat Dolançay, bir süre Bodrum’da yaşamış, ardından askerlik görevi için doğuya gitmişti.

Doğan Haber Ajansı’nın verdiği bilgilere göre “Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde güvenlik güçleriyle PKK’liler arasında çıkan çatışmada şehit olan asker Vedat Dolançay’ın şehit olmadan sadece birkaç saat önce Bodrum’daki arkadaşına telefon mesajı ile “Az kaldı kardeşim, ölmezsek geleceğiz. Beni sabırsızlıkla bekliyormuşsun.” yazdığı öğrenildi...

Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit olan Er Vedat Dolançay’ın tezkere almasına 4 ayı kaldığı ve askere gitmeden önce Bodrum’da çalıştığı ortaya çıktı. Dolançay’ın Bodrumlu arkadaşlarından kuaför Uğur Aslan ile ölmeden sadece birkaç saat önce saat 11.31’de telefon ile mesajlaştığı öğrenildi. Şehit Dolançay’ın arkadaşına yazdığı mesajda, “Az kaldı kardeşim, ölmezsek geleceğiz, beni sabırsızlıkla bekliyormuşsun.” yazdığı ve arkadaşı Uğur Arslan’ın da “Aynen Kardeşim. Gel biran önce!” şeklinde cevap verdiği ortaya çıktı.

Bodrum’daki bir dalış merkezinde çalışan ve amatör küme takımlarından birinde futbol oynadığı öğrenilen 21 yaşındaki Dolançay’ın şehit haberi Bodrum’da birlikte çalıştığı ve sık sık halı sahada futbol oynadığı arkadaşlarını yasa boğdu. Arkadaşının ölüm haberini alan Aslan ise, “Daha bugün konuştuk. Güzel insan, seni çok özleyeceğim. Kardeşim seni ömrüm boyunca unutmayacağım. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Kardeşim benim mekânın cennet olsun!” sözleri ile duygularını paylaştı.

Şehit Er Vedat Dolançay’ın, Van’ın Suriye sınırındaki ilçesi Saray nüfusuna kayıtlı olduğu ve nişanlı olan gencin tezkeresine 3 ay kala acı haberin burada yaşayan ailesine ulaştığı öğrenildi.”

Alınan bilgilere Dolançay, memleketinde toprağa veriliyor.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.