Anasayfa » Kültür - Sanat » “YOK ARTIK”

“YOK ARTIK”

29 Eylül-4 Ekim 2015 tarihleri arasında Bodrum Belediyesinin de destekleriyle bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı.

Bod-film-4-Small-640x480Cinemarine Sinemaları Salon 1’de  ‘Toz Ruhu filminin Yönetmeni Nesimi Yetik ve Senarist & Yapımcı Betül Esener Yetik’in katılımı ile yapılan ilk söyleşi sonunda Bodrum Türk Filmleri Haftası Organizasyon komitesi başkanı Cenk Sezgin Toz Ruhu film ekibine teşekkür ederek birer plaket verdi. Geçtiğimiz Yıl düzenlenen Altınkoza film yarışmasında Toz Ruhu en iyi film ve en iyi oyuncu ödüllerini kazanmıştı.

Bodrum Türk Filmleri Haftası, her gün farklı bir filmin tanıtım galasına ev sahipliği yapıyor. Tanıtımı yapılan filmin, yönetmen ve oyuncuları ile seyirci ve basın mensuplarını bir araya getiriyor ve filmlerin tanıtımlarına katkı vermeyi amaçlayan basın toplantıları ile halk söyleşilerinin yapıldığı, Türkiye‘de bu türde tek organizasyon olma özelliği ile de ön plana çıkıyor.

 

Bod-film-10-Small-640x480Türk Filmleri Haftası geçtiğimiz 4 yılda; 38 yönetmen, 58 oyuncu, 29 yapımcı, 58 sinema salonu işletmecisi, 25 sinema sektörüne ürün sağlayan firma sahibi, 3 Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yetkilisi ve 10.000’lerce sinemaseveri ağırladı. Birçok film, Türkiye lansmanını Türk Filmleri Haftası’nda gerçekleştirdi. Vizyona girmeyen pek çok film, Türk Filmleri Haftası seyircisi ile ilk kez Bodrum’da buluştu.

Bu sene galaları ile ilk kez Bodrum Türk Filmleri haftasında seyircisi ile ücretsiz buluşacak olan projeler ve yönetmenler ise; Semra Dündar yönetiminde; Aşk Nerede, Caner Özyurtlu yönetiminde; Yok Artık, Yasemin Türkmenli yönetiminde; Evlenmeden Olmaz filmleri olacak.

Hafta içerisinde söyleşileri ve gösterimleri ile ağırlanacak filmler ise; Nesimi Yetik yönetiminde; Toz Ruhu, M. Caner Alper ve Mehmet Binay yönetiminde; Çekmeceler, Murat Düzgünoğlu yönetiminde; Neden Tarkovski Olamıyorum, Murat Şenöy yönetiminde; Tehlikeyle Flört projeleri olacak.
29 Eylül de başlayan film gösterimleri 4 Ekim tarihine kadar, yönetmen ve oyuncuların katılımları ile Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde ve Cinemarine Sinemalarında sinemaseverlere ücretsiz olarak yapılıyor.

BTFH, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cinemarine sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları (SİSAY) Derneği ve Magazin Gazetecileri Derneğinin destekleri ile gerçekleştiriliyor. Haber-Foto: Zeki Özkeskin

GÜNÜN AKIŞI

17:00 Cinemarine Sinemaları Salon 1’de ‘Çekmeceler film gösterimi

18:00 YOK ARTIK ve ÇEKMECELER filmleri katılımcıları ile Kokteyl & Basın Toplantısı Oasis Kare Avlu

19:00 Cinemarine Sinemaları Salon 1’de  ‘Çekmeceler filminin Yönetmenleri Caner Alper ve Mehmet Binay , Oyuncular Bulut Reyhanoğlu, Nurhan Özenen’in katılımı ile SÖYLEŞİ

21:00 Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ‘ Yok Artık’ film gösterimi, söyleşi ve plaket sunumu Yönetmen Caner Özyurtlu ,  Yapımcı Müge Özyurtlu’nun katılımıyla…

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.